Rentgo

Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Havalimanı > Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

 

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Rent Go Ofisi

Dünyanın en güzel şehirlerinden olan İstanbul’un her ilçesi, her köşesi başka bir hikâye barındırıyor. Eğer İstanbul’a Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan merhaba diyecekseniz havalimanında bulunan Rent Go ofisinden size uygun kiralık araba seçeneklerini inceleyerek şehrin tadını çıkarmaya hazırlanmalısınız.


Ofis Adresi: Sabiha Gökçen Havalimanı, İç Hatlar Gelen Yolcu Terminali, Kurtköy, İstanbul


Nasıl Gidilir?

Gelen Yolcu Terminali’nden çıkıp sağa doğru ilerledikten sonra ofisi sol tarafta görebilirsiniz.


Telefon Numarası: 0216 482 45 99 / 0506 156 76 15


Çalışma Saatleri: 00.00 - 23.59 (7/24)

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

2001 yılında hizmete açılan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Türkiye’nin en işlek ikinci havalimanı olma özelliğini taşıyor. Pendik ilçesinde bulunan havalimanı, yılda 25 milyonun üzerinde yolcu ağırlıyor.

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Ulaşım

Havalimanının güneyinde D100, kuzeyinde ise E80 kara yolları bulunuyor. D100 sayesinde Kadıköy, Üsküdar gibi ilçelere ulaşabiliyor ya da Avrasya Tüneli’ni kullanarak Avrupa Yakası’na geçebiliyorsunuz. Eğer E80’i kullanacaksınız Ümraniye’den geçip iki kıtayı birbirine bağlayan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne varabiliyorsunuz.

 

İstanbul Rehberi

İstanbul’da geçmiş yüzyılları sizinle buluşturacak bir tarihi birikim ve muhteşem manzaralar var. Farklı kültürleri bir araya getiren bir metropol olan İstanbul’da gezilmesi çok yer, yapılması gereken çok şey var.

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler


Üsküdar: İstanbul’un sahil kesimindeki ilçelerden biri olan Üsküdar hem tarihiyle hem de manzarasıyla büyüleyen bir nokta. Merkezde Kız Kulesi, Kuzguncuk’ta samimi bir atmosfer, Beylerbeyi semtinde Beylerbeyi Sarayı ve Çengelköy’de hoş manzaralar Üsküdar sınırları içerisinde sizi bekleyenler. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Üsküdar merkeze yaklaşık 40 kilometrelik bir mesafe bulunuyor.


Sultanahmet: İstanbul’un en eski yerleşim noktalarından biri olan Sultanahmet’te gezeceğiniz çok sayıda tarihi yapı var. Osmanlı Devleti’nin evi Topkapı Sarayı, şehrin en ünlü camilerinden Sultanahmet Camii, Bizans döneminden günümüze armağan Yerebatan Sarnıcı ve dünyaya örnek olan yapı Ayasofya Sultahmet’te gezilecek yerler arasında. Eğer daha uzun bir tarihi yolculuğa çıkmak isterseniz İstanbul Arkeoloji Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Bu yoğun gezi temposunda dinlenmeye ihtiyacınız olursa da durağınız Gülhane Parkı olmalı. Üsküdar merkezden Sultanahmet Meydanı’na ulaşmak için yaklaşık 15 kilometrelik bir yol katetmeniz gerekiyor.


Galata ve Karaköy: Sultanahmet keşfinden önce ya da sonra Galata ve Karaköy’e gidip şehrin farklı bir yüzünü görebilirsiniz. Galata Kulesi’nde tarihle buluşup Karaköy’de muhteşem bir manzaranın tadını çıkarabilir ve meşhur Karaköy sokaklarında bulunan kafelerde dinlenebilirsiniz. Sultanahmet Meydanı’ndan Galata Kulesi’ne yaklaşık 5 kilometrelik bir sürüşün ardından ulaşabilirsiniz.


Top