RENT GO

Mobil Uygulamamızı İndirin

X
İndir İndir

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ana Sayfa > Blog >

Gezi Önerileri

>

Ankara’da Gezilecek Yerler

7 Dakikalık Okuma Süresi

Başkentimiz Ankara yaklaşık 5000 yıl önceye dayanan tarihi boyunca sayısız medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu sayede birbirinden eşsiz tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olan Ankara, yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği lokasyonlardan biridir.

Ankara gezisi planı yapılmaya başlandığında genellikle Ankara’da gezilecek yerler listesinin ne kadar kabarık olduğu fark edilir. Üstelik Ankara’da gezilecek güzel yerler yalnızca şehir merkeziyle sınırlı değildir. Şehir merkezine farklı mesafelerdeki ilçelerde, hatta Bolu gibi civar illerde keşfedilmeyi bekleyen birçok etkileyici varış noktası vardır. İster günübirlik Ankara gezisi ister daha uzun süreli bir Ankara gezisi planlayanlar, şehri konforlu ve keyifli bir şekilde keşfetmek ister. Araç kiralama hizmeti bu aşamada devreye girerek farklı destinasyonlara hızlı, güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmak için ekonomik bir çözüm sunar.

Araç kiralama hizmetinden faydalanmak trafikte geçirilen zamanı daha konforlu hâle getirmeye ve toplu taşımaya bağımlı olmadan kendi ulaşım ihtiyaçlarına uygun yolculuklar planlamaya yardımcı olduğu gibi farklı araç segmentleri arasından seçim yapma avantajı da sunar. Böylece farklı ihtiyaçlara uygun araçlar ile yolculuğun konforunu artırmak, aynı zamanda bütçeye uygun seçim yapmak mümkün olur. Elbette araç kiralama yalnızca tatil planlarının bir parçası ya da kısa dönemli bir hizmet olarak düşünülmemelidir. Aynı zamanda uzun dönem kiralama hizmetlerinden faydalanmak bireyler ve işletmeler açısından pek çok avantajı beraberinde getirir.

Seyahat planlarınız içerisinde Ankara bulunuyor ve Ankara’da gezilecek yerler neresi merak ediyorsanız özenle hazırladığımız Ankara gezi rehberi tam size göre. Ankara’da gezilecek tarihi yerler ve çok daha fazlasına yer verdiğimiz içeriğimizin keyifli bir seyahat geçirmenize yardımcı olmasını umuyoruz.

Ankara’ya Ne Zaman Gidilir?

Ankara’ya seyahat planı yapılırken ve Ankara’da gezilecek yerler listesi hazırlanırken genellikle akıllarda bir başka soru daha belirir: Ankara’ya ne zaman gidilir? Yılın her mevsimi ziyaret edilebilen Ankara’ya ne zaman gidileceği aslında biraz da sizin nasıl bir tatil istediğinize bağlıdır. Ankara karasal iklim kuşağında bulunan bir şehir olduğundan kış ayları soğuk ve karlı olabilir. Ancak Ankara’da kışın gezilecek yerler listesi epey kabarıktır ve kış tatilini sevenler için Ankara popüler bir lokasyondur. Yaz aylarında ise Ankara’da sıcaklıklar yüksek derecelere ulaşabilir.

Eğer Ankara’nın keskin soğuğunu ve sıcağını yaşamadan Ankara’da yapılacaklar listenizin tadını çıkarmak istiyorsanız ilkbahar ve sonbahar aylarında şehri ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz.

Ankara’ya Araç Kiralayarak Kaç Saatte Gidilir?

Araç yolculuğu hem şehre konforlu bir yolculuk yaparak ulaşmak hem Ankara’da gezilecek yerler arasında güvenli ve hızlı bir ulaşım sağlamak açısından işlevsel ve ekonomik bir çözümdür. Ankara’da günübirlik gezilecek yerler özel araçla ya da araç kiralayarak çok daha kolay ve konforlu bir şekilde ziyaret edilebilir. Ayrıca araç kiralama hizmeti Ankara’da 1 günde gezilecek yerler listelerinde yer alan lokasyonların hepsini keşfetme imkanı sunar.

Diğer yandan Ankara’ya özel aranızla ya da araç kiralayarak ne kadar sürede gideceğiniz başlangıç noktanıza, trafik yoğunluğuna, yol koşullarına ve araç sürüş alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte İzmir’den Ankara’ya araçla yaklaşık 5-6 saatte, İstanbul’dan Ankara’ya ise yaklaşık 4-5 saatte gidilebilir.

Ankara’da Gezilecek Yerler Neresidir?

Ankara turistik yerler açısından zengin seçenekler sunan bir şehirdir. Ankara’da tarihi yerler de son derece fazladır. Ankara’nın geçmişin izlerini taşıyan destinasyonları yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilir. Seyahat planlarınıza ve seyahatinizde yalnız, arkadaşlarınızla ya da ailenizle olmanıza göre Ankara’da çocukla gezilecek yerler, Ankara’da arkadaşlarla gezilecek yerler ya da Ankara’da sevgili ile gezilecek yerler arasından seçim yapabilirsiniz.

Ankara gezilecek yerler açısından çok sayıda seçenek sunduğu gibi Ankara çevresi gezilecek yerler de bir hayli fazladır. Şehirde geçireceğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için şehri ziyaret etmeden önce Ankara’da yapılacaklar listesi oluşturabilir, Ankara’da arabayla gezilecek yerler arasında konforlu, hızlı ve güvenli bir ulaşım imkanı elde etmek için araç kiralama hizmetlerinden faydalanmayı tercih edebilirsiniz.

Ankara’da Gezilecek Turistik Yerler

Başkentimiz Ankara gerek tarihi zenginlikleri ve kültürel mirası gerek modern dokusuyla her ziyaretçisine unutulmaz anılar biriktirme imkânı sunar. Ankara’nın gezilecek yerleri denilince akla ilk gelen ve mutlaka keşfedilmesi gereken turistik yerleri sizler için aşağıda sıraladık.

Anıtkabir

Anıtkabir Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal’in, her yıl yüzbinlere yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan ebedi istirahatgâhıdır. Ankara’da gezilecek mekanlar arasında ilk sırada yer alan Anıtkabir, şehir merkezinde yer alır. Ankara’da gezilecek yerler ücretsiz ya da ücretli farklı seçenekler sunabilmekle birlikte içerisinde Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi bulunan Anıtkabir’e giriş ücretsizdir.

Beypazarı

Ankara’da gidilebilecek yerler arasında Beypazarı ilk sıralarda gelir. Beypazarı, Osmanlı İmparatorluğu döneminde tımarlı sipahilerin eğitim merkezlerinden biridir, şu an iki ve üç katlı tarihi evleriyle adeta bir açık hava müzesi hâlini almıştır. Beypazarı’nı ziyaret edenler farklı medeniyetlere ait pek çok tarihi yapıyı bir arada görebilir. Beypazarı konakları olarak da bilinen, ahşap süslemeli pencereleri ve cumbalı balkonlarıyla her göreni kendine hayran bırakan Beypazarı evleri Ankarada gezilecek mekanlar arasında güzelliğiyle öne çıkar.

Atakule

Atakule, Ankara’nın siluetine farklı bir dokunuş kattığı gibi şehri yüksekten görmek isteyenler için de ideal bir nokta olarak kabul edilir. Gerek göz alıcı mimarisi gerek panoramik manzarasıyla Atakule fotoğraf tutkunları için vazgeçilmez duraklardan biridir.

Ankara’da Gezilebilecek Açık Hava Mekânları

Ankara’da gezilecek yerler doğa tutkunları için de çeşitli seçenekler sunar. Ankara’da gidilecek yerler arasında açık havada zaman geçirmekten keyif alanlara uygun alternatifler de yer alır.

Eymir Gölü

Ankara’nın batısında yer alan Eymir Gölü, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve doğayla baş başa zaman geçirmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Eymir Gölü’nün kenarında yürüyüş ve piknik yaparak temiz havanın tadını çıkarmak, Ankara seyahatinizin unutulmaz anları arasındaki yerini alabilir.

Atatürk Orman Çiftliği

Tarihin yeşille buluştuğu nokta olan Atatürk Orman Çiftliği doğayla iç içe bir gün geçirmek isteyenlerin favori lokasyonlarındandır. Organik ürün pazarına ev sahipliği yapan Atatürk Orman Çiftliği yürüyüş parkurları ve tarihi binalarıyla benzersiz bir deneyim sunar.

Gençlik Parkı ve Hayvanat Bahçesi

Ankara’da gezilecek eğlenceli yerler arasında Gençlik Parkı ve Hayvanat Bahçesi’ni anmamak olmaz. Gençlik Parkı, Ankara’nın en popüler açık hava mekanlarından biridir. Göletleri, yeşil alanları ve ziyaretçilerine sunduğu spor aktiviteleriyle dikkat çeker. İçerisinde barındırdığı hayvanat bahçesi ise ziyaretçilerine keyifli anlar geçirme imkânı sunar.

Ankara’da Gezilebilecek Müzeler

Ankara yalnızca Türkiye’nin başkenti olmakla kalmaz, aynı zamanda bu toprakların zengin tarihine ışık tutan pek çok müzeyi de bünyesinde barındırır.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara’nın tarihine ilişkin kapsamlı bir koleksiyona ev sahipliği yapar. Ziyaretçilerini Neolitik Çağ’dan Osmanlı dönemine kadar uzanan bir zaman yolculuğuna davet eden Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde Hitit, Frig, Urartu ve daha pek çok medeniyetin izlerini görmek mümkündür.

Etnografya Müzesi

Geleneksel Türk kültürüne ait pek çok ögeyi içeren Etnografya Müzesi’nde yer alan el işçiliği takı, giysi ve diğer günlük objeler aracılığıyla Türk kültürünün zenginliğini keşfedebilirsiniz.

Resim ve Heykel Müzesi

Türk sanatının farklı dönemlerinden önemli eserlere ev sahipliği yapan Resim ve Heykel Müzesi, Türk resim ve heykel sanatının evrimine tanıklık etme imkânı sağlayarak sanat tutkunları için unutulmaz bir deneyim yaşatır.

Diğer Blog İçeriklerimiz

2024/07/11
Türkiye’nin Doğal Anıtları
DETAYLAR 
2024/07/10
Bademli Köyü Gezi Rehberi
DETAYLAR 
2024/07/09
Fren Limitörü Nedir?
DETAYLAR 
2024/07/08
Eksantrik Mili Nedir?
DETAYLAR 
2024/07/05
Eskişehir’de Ne Yenir?
DETAYLAR 
2024/06/21
Kör Nokta Nedir?
DETAYLAR 
2024/06/20
Bungalov Tatil Rehberi
DETAYLAR 
2024/06/12
En Güzel Uzun Yol Şarkıları
DETAYLAR 
2024/06/11
Uzun Yolda Uyuyakalmamak İçin Yapılacaklar
DETAYLAR 
2024/06/07
2024 Kurban Bayramı’nda Nereye Gidilir?
DETAYLAR 
2024/05/17
Renault Captur Özellikleri Nelerdir?
DETAYLAR 
2024/05/16
Mafsal Nedir? Ne İşe Yarar?
DETAYLAR 
2024/05/15
Kaza Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?
DETAYLAR 
2024/05/14
El Konulan Ehliyet Nasıl Geri Alınır?
DETAYLAR 
2024/05/14
Birgi Köyü Nerede? Birgi Köyü Gezisi
DETAYLAR 
2024/04/29
Park Sensörü Arızası Nedir?
DETAYLAR 
2024/04/28
Kalkış Yaparken Araç Neden Titrer?
DETAYLAR 
2024/04/27
Egzoz Manifoldu Nedir?
DETAYLAR 
2024/04/26
Araç Periyodik Bakımı Nedir?
DETAYLAR 
2024/04/25
Arabaya Pasta Cila Nasıl Çekilir?
DETAYLAR 
2024/04/19
Krank Sensörü Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?
DETAYLAR 
2024/04/18
Volkswagen Caddy Özellikleri Nelerdir?
DETAYLAR 
2024/04/18
Krank Mili Nedir?
DETAYLAR 
2024/04/16
Konya’da Gezilebilecek Yerler
DETAYLAR 
2024/03/29
Ramazan Bayramı’nda İstanbul’da Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2024/03/28
APP Plaka Nedir?
DETAYLAR 
2024/03/28
Katalizör Nedir? Ne İşe Yarar?
DETAYLAR 
2024/03/28
Kia Picanto İncelemesi
DETAYLAR 
2024/03/28
Rize’de Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2024/03/28
Triger Kayışı Ne Zaman Değişir?
DETAYLAR 
2024/03/06
Peugeot 3008 Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/12/01
2024 Yeniden Değerlendirme Oranı | 2024 MTV Hesaplamaları
DETAYLAR 
2023/11/29
2024 Engelli Araç Muafiyeti
DETAYLAR 
2023/11/28
Antifriz Nedir? Nasıl Kullanılır?
DETAYLAR 
2023/11/27
Kış Lastiği Nasıl Seçilir? Nelere Dikkat Edilmelidir?
DETAYLAR 
2023/10/28
Manuel Araç Nasıl Çalıştırılır?
DETAYLAR 
2023/10/26
Şahıs Şirketine Araç Kiralama
DETAYLAR 
2023/10/24
Kiralık Araçta Hasarı Kim Öder?
DETAYLAR 
2023/10/22
Jeep Renegade Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/10/05
Yaya Geçidi Cezası 2023
DETAYLAR 
2023/10/03
Passat Variant Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/10/01
Çocuk Oto Koltuğu Nedir?
DETAYLAR 
2023/09/29
Filo Kiralama Nedir?
DETAYLAR 
2023/09/28
Eylül Deniz Tatili Rotaları
DETAYLAR 
2023/09/01
Renault Megane Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/08/30
2024 Emniyet Şeridi Cezası
DETAYLAR 
2023/08/28
Göcek’te Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2023/08/26
Direksiyon Titremesi Nedir? Neden Direksiyon Titrer?
DETAYLAR 
2023/08/24
Boyasız Araç Güneş Yanığı Nasıl Giderilir?
DETAYLAR 
2023/07/29
Şasi Nedir? Şasi Numarası Nedir?
DETAYLAR 
2023/07/27
Çıkma Parça Nedir? Oto Çıkma Ürün Kullanılır Mı?
DETAYLAR 
2023/07/25
Citroen C Elysee Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/07/23
Assos Neresidir? Gezilecek Yerler Nerelerdir?
DETAYLAR 
2023/07/20
Ek MTV Ödemesi Nedir? 2023 MTV Fiyatları
DETAYLAR 
2023/07/15
Otoban ve Otoyol Hız Sınırları 2024
DETAYLAR 
2023/07/12
ISOFIX Nedir? Ne İşe Yarar?
DETAYLAR 
2023/07/06
Opel Corsa Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/07/03
Ağır Hasar Kaydı Nedir, Nasıl Sorgulanır?
DETAYLAR 
2023/06/26
Erzurum’da Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2023/05/25
Cam Filmi Yasak Mı? Cam Filmi Cezası Ne Kadar?
DETAYLAR 
2023/05/25
Çekme Belgeli Araç Nedir? Nasıl Trafiğe Çıkarılır?
DETAYLAR 
2023/05/25
Trafikte Geçiş Üstünlüğü Olan Araçlar Hangileridir?
DETAYLAR 
2023/05/25
Renault Zoe Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/05/25
Gelibolu’da Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2023/05/23
Plaka Renkleri ve Anlamları Nelerdir?
DETAYLAR 
2023/05/23
2024 Otoyol ve Köprü Geçiş Ücreti
DETAYLAR 
2023/05/23
Lastik Hava Basıncı Ne Kadar Olmalıdır?
DETAYLAR 
2023/05/23
Dacia Sandero Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/03/31
Plaka Nasıl Değiştirilir? 2024 Plaka Değiştirme Ücretleri
DETAYLAR 
2023/03/31
Otomatik Vites Ehliyeti Nedir? Nasıl Alınır?
DETAYLAR 
2023/03/31
Kia Sorento Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/03/31
Buji Nedir, Ne İşe Yarar? Arıza Belirtileri Nelerdir?
DETAYLAR 
2023/03/31
Beyoğlu’nda Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2023/03/08
Retarder Nedir, Ne İşe Yarar?
DETAYLAR 
2023/02/28
Peugeot 301 Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/02/23
2024 Sürücü Kursu ve Ehliyet Harç Ücretleri
DETAYLAR 
2023/02/08
Araç Neden Yağ Yakar, Nasıl Önlenir?
DETAYLAR 
2023/02/06
14 Şubat Sevgililer Gününde Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2023/01/30
2024 Trafik Cezaları Fiyatları Ne Kadar Oldu?
DETAYLAR 
2023/01/30
Volkswagen Caddy Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/01/30
ECO Mod Nedir, Nasıl Çalışır?
DETAYLAR 
2023/01/30
TRAMER Kaydı Nedir? Nasıl Sorgulanır?
DETAYLAR 
2023/01/30
Sapanca’da Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2023/01/04
Sarıyer’de Gezilecek ve Görülecek Yerler
DETAYLAR 
2023/01/04
Sandık Motor Nedir? Ne İşe Yarar?
DETAYLAR 
2023/01/04
En Az Yakıt Tüketen Arabalar
DETAYLAR 
2023/01/04
Audi Q3 Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/01/04
Araba Direksiyonu Sağda Olan Ülkeler
DETAYLAR 
2022/11/28
İkame Araç Nedir? Hangi Durumlarda İkame Araç Alınabilir?
DETAYLAR 
2022/11/28
Podye Nedir? Araç Podyesi Nerededir ve Nasıl Kontrol Edilir?
DETAYLAR 
2022/11/28
Şarj Dinamosu Nedir? Ne İşe Yarar?
DETAYLAR 
2022/11/28
Varex Egzoz Nedir? Varex Egzoz Nasıl Çalışır?
DETAYLAR 
2022/11/28
Volvo XC60 Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2022/10/21
Araba Nasıl Park Edilir? Araba Park Etme Teknikleri
DETAYLAR 
2022/10/21
Araç Lastikleri Ne Zaman Değiştirilmelidir?
DETAYLAR 
2022/10/21
Ehliyet Numarası Nerede Yazıyor?
DETAYLAR 
2022/10/21
Ford Focus Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2022/10/21
Kadıköy Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2022/09/29
Ford Kuga Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2022/09/29
2024 Muayenesiz Araç Kullanma Cezası
DETAYLAR 
RentGo Giriş Yap GİRİŞ YAP
ANASAYFA ARAÇLAR KAMPANYALAR OFİSLERİMİZ HAKKIMIZDA KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
Müşteri Aydınlatma Metni Çerez Politikası Potansiyel Müşteri Aydınlatma Metni İlgili Kişi Başvuru Formu
BAYİLİK BAŞVURU FORMU İLETİŞİM

Ön ödemeli rezervasyonlar rezervasyon saatinden 24 saat evveline kadar hiçbir ücret kesintisi olmadan iptal edilebilir.

Rezervasyon saatine 24 saatten az bir zaman kalmışsa ve iptal edilmek isteniyorsa toplam kiralamanın ilk gün bedeli iade edilmez.

Bu durumda rezervasyon kira günü bir gün ise iade yapılmaz.

Bu sayfada yer alan güvenlik ve gizlilik kuralları;

1- Gizlilik

M.N.B OTO KİRALAMA VE NAK.TİC.AŞ  kullanıcılarımızın bilgilerinin güvenliği ve bütünlüğüne önem vermektedir.

2-Topladığımız Bilgiler

M.N.B OTO KİRALAMA VE NAK.TİC.AŞ,  site kullanıcılarından kişilere ait bireysel tanımlayıcı niteliği taşıyan bilgileri toplayabilir. Bu tanım kapsamına girenler: “Servis veya ürün siparişinde kullanılan online formlar ve kullanıcılardan girmeleri istenilen site bünyesindeki diğer form ve uygulamalardır.”
M.N.B OTO KİRALAMA VE NAK.TİC.AŞ,  kullanıcıların sitenin hangi sayfalarına daha çok ilgi gösterdikleri , hangi servislerin daha çok dikkat çektiğine ilişkin bilgiler gibi konularda, kullanıcılarından Web Sitesini nasıl kullandıklarına dair bilgi toplayabilir. Aynı zamanda sitenin kullanıcılar tarafından nasıl kullanıldığına dair gözlem yapabilmek adına “çerez (cookie)”ler kullanabilir. Çerez (cookie), web sunucuları tarafından kullanılan, kişisel veya dizüstü bilgisayarlara yerleştirilerek, kullanıcıların mevcut siteyi yendiden ziyaret etmesi halinde kullanıcıyı tanımlayabilmek adına kullanılan yazılım türüdür.
Kullanıcılardan toplanan bu bilgiler bireysel veya bireysel bilgiler ile alakalı bir takım başka bilgiler de olabilmektedir.

3- Toplanılan Bilgilerin Paylaşılması ve Açıklanması

M.N.B OTO KİRALAMA VE NAK.TİC.AŞ, kullanıcılarından topladığı bilgileri yukarıda bahsi geçen amaçlar için diğer güvenilir çözüm ortaklarıyla paylaşabilir. Ayrıca M.N.B OTO KİRALAMA VE NAK.TİC.AŞ  kullanıcılarımızdan topladığımız bilgilere dayanan bir takım bireysel niteliği olmayan bilgileri yatırımcılarına ve potansiyel ortaklarına açıklayabilir ve kullanıcılarından topladığı bilgileri şirket yapısındaki herhangi bir değişiklik sonucu ortaya çıkabilecek satış, devir-teslim işlemlerinde transfer edebilir.

4- Güncelleme

Bu sitede yer alan GİZLİLİK POLİTİKASI VE İLKELERİ  M.N.B OTO KİRALAMA VE NAK.TİC.AŞ  tarafından gerekli görüldüğü şartlarda değiştirilebilir. Yayımlamakta olduğumuz gizlilik ile ilgili bildiriye aykırı davranışları ve sorularınız ile ilgili lütfen [email protected] adresine ulaşınız.