Rentgo

Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Havalimanı > Diyarbakır Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

 

Diyarbakır Havalimanı

 

 

Diyarbakır Havalimanı Rent Go Ofisi

 

Diyarbakır Havalimanı’nda yer alan Rent Go ofisini ziyaret ederek uygun fiyatlarla araba kiralamanın avantajlarını keşfedebilir, şehrin tadını çıkarmaya vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz.  


Ofis Adresi: Diyarbakır Havalimanı İç Hatlar Gelen Yolcu

 

Nasıl Gidilir?

Diyarbakır Havalimanı’ndaki Rent Go; iç-dış hat gelen yolcu salonunda, araç kiralama ofislerine ayrılan bölümün en sağında yer alıyor.


Telefon Numarası: 0412 251 50 52

 

E-Posta : [email protected]

 

Çalışma Saatleri: 07.00 - 23.00

 

Diyarbakır Havalimanı

 

1958 yılında hizmete giren Diyarbakır Havalimanı’nın yıllık yolcu kapasitesi yaklaşık 2 milyon. 2015 yılında tamamlanan yeni terminal binası ile birlikte Güneydoğu’nun ulaşım üssü konumunda olan Diyarbakır Havalimanı, iç hat ve dış hat seferlerine açık.   

Diyarbakır Havalimanı’ndan Ulaşım

 

Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için Yeni Mardin Yolu’nu takip etmelisiniz. Şehre 10 kilometre mesafedeki havalimanından şehre ulaşmak yaklaşık 15 dakika sürüyor.


Diyarbakır gezinizi taçlandırmak ve yeni yerler keşfetmek için D 950 kara yolunu takip ederek Diyarbakır Havalimanı’ndan yaklaşık 85 kilometre mesafedeki Mardin’e de gidebilirsiniz. Bir diğer alternatifiniz de Hasankeyf’e doğru yola çıkmak. Diyarbakır-Batman arası mesafe yaklaşık 95 kilometre.


Diyarbakır Rehberi


Diyarbakır; tarihi, doğal güzellikleri ve mistik atmosferi ile gezmeye doyamayacağınız bir şehir.

 

Diyarbakır’da Gezilecek Yerler

 

Şehir Merkezi: Diyarbakır şehir merkezi, zengin kültürü ile ziyaretçilerini karşılıyor. Şehirde Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Camii’yi ziyaret edebilir, Hasan Paşa Hanı’nda kahvaltı edebilir, Sülüklü Han’da meşhur menengiç kahvesinin tadına bakabilir, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi’nde ünlü şairi anabilir, tarihe tanıklık eden Suriçi’nde yürüyüş yapabilirsiniz.

 

Asur Kalesi: Zamana karşı koyan, üç tarafı vadilerle çevrili Asur Kalesi; Diyarbakır’da mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Bizans Dönemi’nde inşa edildiği tahmin edilen Asur Kral Kaya Mezarları da bu bölgede bulunuyor.

 

Şehir merkezinden Asur Kalesi’ne ulaşmak için Diyarbakır-Elazığ yolundan Eğil yoluna devam etmeniz gerekiyor. Kalenin şehre uzaklığı yaklaşık 50 kilometre.

 

Çayönü Antik Kenti: Cilalı taş devrine ait izler taşıyan Çayönü Antik Kenti’nin yerleşik hayata geçilen ilk yerlerden biri olduğu biliniyor. Çayönü’nde bulunan kemik ve bakırdan yapılan çeşitli aletler Diyarbakır Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor.

 

Çayönü Antik Kenti’nin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 65 kilometre. Bölgeye gitmek için Diyarbakır-Elazığ yolunu takip etmelisiniz.

 

Top