Rentgo

TUNALAR TARİHÇESİ

 

 Geçmişi 1918 yılına uzanan Tunalar Ailesinin şirketleşme başlangıcı; Erol TUNA ve kardeşlerinin 1982 yılında birlikte kurduğu şirket olan Tunalar İnşaat Tic. Ltd. Şti dir. Bu şirket, Tunalar Şirketlerinin ilk kurumsal şirketi olup kuruluşundan bugüne kadar halen İnşaat, Beyaz Eşya ve mağazacılık sektöründe faaliyet göstermektedir.

 Beyaz eşyada BEKO markası ile ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Mağaza satışı dışında etunalar.com alışveriş sitemizle online satış hizmeti sunmaktadır.

1989 yılında Tunalar ailesinin ikinci şirketi Tunalar Otomotiv Tur. Tic. Ltd. Şti. Kurularak Ford Otosan bayiliği alınmıştır. Bayiliğini kuruluşunun ardından 1994 yılında yılına Yıldızlı Ford Plazamız Türkiye’nin ilk Ford Plaza’larından birisidir. Satış, servis ve yedek parça konusunda müşterilerine verdiği memnuniyetini ile otomotiv sektörüne başarıyla hizmetlerine devam etmektedir.

1995 yılında Tunalar Sigorta Şirketi kurularak kasko ve trafik sigortaları ile bölgenin önde gelen acentaları arasına girmiştir.

1999 yılında ikinci Otomotiv şirketi Tunalar Motorlu Araçlar Tur. Tic. Ltd. Şti FIAT marka araçlarının ana bayiliğini üstlenmiştir. Trabzon Söğütlü Beldesi’nde yer alan Tunalar Fiat Plaza, müşterilerine satış, servis ve yedek parça hizmetleri sunmaktadır.

 ALFA ROMEO, JEEP markalarının satış, servis ve yedek parça hizmetlerini Trabzon Fiat yerleşkesi içerisinde bölgenin hizmetine sunmaktadır.

2005 yılında satış hizmetleri olarak Ordu ilinde başladığımızı FIAT yetkili satıcılığı 2008 yılında Ordu Fiat Plaza’mızın hizmete girmesiyle, satış, servis, yedek parça faaliyetleriyle Ordulu müşterilerimizin ve bölgemizin hizmetine sunulmuştur.

2017 yılında Tunalar ailesine katılan VOLVO satış, servis ve yedek parça konusunda müşterilerine otomotiv sektöründe hizmet vermeye başlamıştır.

2007 yılında ikinci el otomotivde Tunalar 2. El ile Trabzon, Ordu ve İstanbul’da hizmet verilmeye başlanmıştır. İkinci elde birinci el garantisi veren Tunalar, ikinci eldeki birikimini bugün OTOMOBİLEN markası ile ülke geneline yaymaktadır. OTOMOBİLEN, İstanbul Pendik, İzmir, Bursa, Ankara, ve Trabzon’da hizmet vermekte ve sürekli yeni noktalar açarak büyümektedir. OTOMOBİLEN ülke çapındaki en güçlü ikinci el markası olmayı hedeflemektedir.

Tunalar 2007 yılında Trabzon’ da BUDGET lisansiye bayiliğini alarak günlük araç kiralama sektörüne adım atmıştır. Budget markası ile şu an Trabzon Havalimanı, Ordu, Samsun Havalimanı’nda hizmet vermektedir. Alanya’ da ise AVİS bayiliği ile Hizmet vermektedir.

Araç kiralama sektöründeki artan bilgi birikimi doğrultusunda kendi markamız olan RENT GO 2013 yılında piyasaya tanıtılmıştır. RENT GO ile araç kiralamada daima yeni ve güvenli araç, yüksek hizmet kalitesi ve ekonomik fiyat garantisi sunmayı hedeflemektedir. Amacımız ülkemizdeki 14 kiralama ofisimizle araç kiralama sektörünün en güçlü yerli markası olmak ve kıyaslanamaz müşteri sadakatini sağlamaktır. RENT GO günlük araç kiralamanın yanında RENT GO FİLO ile ticari şirketlerin uzun dönem filo kiralama ihtiyaçlarını karşılamayı da hedeflemektedir.

 Turizm alanında ise; 2013 yılında Hilton Garden Inn markası Tunalar topluluğuna dahil olmuştur. Hilton gibi güçlü bir markayı Trabzon’a getirmenin gurunu yaşayan Tunalar Topluluğu’nun bu yatırımı Trabzon’un Söğütlü mevkiinde bulunmaktadır.

Ford Trucks Ford Kamyon yetkili satış ve servisimiz 2015 yılında Samsun İlk Adım’da hizmete sunulmuştur. Bölgemizde İkinci Ford Trucks Kamyon yetkili satış ve servisimiz 2016 yılı itibariyle Trabzon Çağlayan mevkiinde hizmet vermeye başlamıştır.

 Esas faaliyet alanlarımız olan Otomotiv, Beyaz Eşya ve Turizm alanındaki büyümelere odaklanarak dinamik ve tecrübeli ekibiyle ortak heyecanı yaşamanın gururunu taşımaktadır.

 

Top