RENT GO

Mobil Uygulamamızı İndirin

X
İndir İndir

Gaziantep’te Gezilecek Yerler

Ana Sayfa > Blog >

Gezi Önerileri

>

Gaziantep’te Gezilecek Yerler

8 Dakikalık Okuma Süresi

Tarihe tanıklık eden mistik topraklar, tarihten izler taşıyan yapılar, keşfedildikten sonra tüm dünyanın ilgisini çeken antik kentler ve tarihten günümüze taşınan benzersiz lezzetler Gaziantep’te bir arada. Gaziantep gezilecek yerler listesi ile karşılaşıp bu şehre kayıtsız kalmak pek mümkün değil, Türkiye’nin en gözde lokasyonları arasında yer alan Gaziantep gezilecek yerler bakımından inanılmaz bir çeşitlilik vadediyor. Her zevke ve her beklentiye hitap eden destinasyonlara ulaşmak ise Gaziantep araç kiralama hizmeti alanlar için konforlu ve eğlenceli bir serüvene dönüşüyor. Peki nereden başlamalı? Gaziantep bölgesinde yapılacaklar nasıl belirlenmeli? Antep’te gezilecek yerler listesine nereler eklenmeli?

Gaziantep Gezilecek Yerler

Gaziantep gezi rehberi ile ilgili tüm bilgileri tek bir içeriğe sığdırmak mümkün değil ancak Gaziantep’te gezilecek yerler denilince ilk akla gelenleri, en popüler cazibe noktalarını, elbette Gaziantep’te görülmesi gereken tarihi yerleri sizler için bir araya getirmeye çalıştık.

Gaziantep’in Meşhur Yerleri

Tarih, kültür ve gastronominin buluşma noktası olan Gaziantep’te gezilecek yerler saymakla bitmiyor. Gaziantep merkez gezilecek yerler bakımından pek çok seçenek sunsa da Gaziantep’in tarihi yerleri merkezden uzak lokasyonlarda da konumlanabiliyor.

Şehrin benzersiz tarihi ve kültürel mirasını keşfetmek, kendi gezi programını oluşturarak konforlu yolculuklar yapmak ve zaman kazanmak isteyenler için araç kiralama işlevsel bir çözüm hâline geliyor. Şehre uçakla gelen ve şehir içi ulaşım ihtiyacını konforlu ve güvenli bir şekilde çözümlemek isteyenler Gaziantep Havalimanı araç kiralama hizmetinden faydalanarak şehirde kaldıkları süre içerisinde ulaşımı bir sorun olmaktan çıkarabiliyor.

Şahinbey Milli Mücadele Müzesi

Gaziantep’in Kurtuluş Savaşı’nda verdiği kahramanca mücadeleyi anlatan Şahinbey Milli Mücadele Müzesi; aynı zamanda şehrin kozmopolit yapısını, yaşam tarzını, kültürünü ve savaştan sonraki evrimini de gözler önüne serdiğinden Gaziantep ile tanışmak için mükemmel bir başlangıç noktası oluyor.

Şehre ilişkin en etkileyici yerlerden biri olan Şahinbey Milli Mücadele Müzesi, 12 odalı tarihi bir konak ve konağın altında özenle hazırlanmış mağaralarla ziyaretçilerle buluşuyor. Projeksiyon gösterileri ve ses efektleri ile dönemin ruhunu etkileyici bir şekilde yaşatmayı başarıyor.

Şahinbey Savaş Müzesi

 Zeugma Mozaik Müzesi

Gaziantep turistik yerler listelerinin zirvesinde yer alan Zeugma Mozaik Müzesi dünyanın ikinci büyük müzesi olma özelliğini taşıyor. Ziyarete açıldığı 2011 yılından bu yana her yıl yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapıyor.

Geç Antik, Süryani ve Hristiyan Dönemi dini motifleriyle süslü binlerce mozaik eserin yer aldığı Zeugma Mozaik Müzesi tarih, kültür ve arkeoloji meraklılarının ilgisini çekiyor. Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan ve 2500 metrekare alanı kapsayan Roma dönemi mozaikleri, heykeller, çeşmeler, sütunlar ve çok daha fazlasını Zeugma Mozaik Müzesi’ndeki koleksiyonda görmek mümkün oluyor.

Zeugma Antik Kenti

Gaziantep Kalesi

Şehrin simgesi olan Gaziantep Kalesi, yalnızca Gaziantep’in değil, ülkemizin de en önemli tarihi yapıları arasında yer alıyor. Bölgeye hakim yüksek bir tepede inşa edilen Gaziantep Kalesi, günümüze dek sağlam kalmayı başarmış ender kalelerden biri. Günümüzden 6000 yıl önce, Roma döneminde gözetleme kulesi olarak inşa edilen Gaziantep Kalesi’nin 12 kulesi muhteşem Gaziantep manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor.

Gaziantep Kalesi

Rumkale

Fırat Nehri ve Merziman Çayı’nın birleştiği konumda bir yarımada üzerinde bulunan Rumkale, Gaziantep’te başka hiçbir yerde görmenin mümkün olmadığı benzersiz manzarasıyla beğeni topluyor. Roma ve Orta Çağ mimari özelliklerini taşıyan Rumkale, sarp kayalar üzerinde yer alıyor. Büyüleyici manzarasıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen fotoğrafçıların en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan ve Hristiyanlık tarihinde önemli bir yeri bulunan Rumkale’ye küçük gezi tekneleriyle ulaşılabiliyor.

Gaziantep Bakırcılar Çarşısı

Gaziantep Bakırcılar Çarşısı hem şehrin tarihi atmosferini yaşamak hem keyifli bir alışveriş yapmak için harika bir seçim. 500 yılı aşkın tarihiyle varlığını sürdüren Gaziantep Bakırcılar Çarşısı, tıpkı geçmişte olduğu gibi günümüzde de şehirdeki ticari hayatın merkezlerinden biri olarak biliniyor.

Tek katlı ve ahşap küçük el sanatı dükkanları, Gaziantep Bakırcılar Çarşısı’nın otantik atmosferini korumasını sağlıyor. Yüzlerce çeşit el yapımı bakır ürünü, baharatlar, kurutulmuş gıdalar, yöresel yiyecekler, organik ürünler ve hediyelik süs eşyalarına ulaşmanın mümkün olduğu Gaziantep Bakırcılar Çarşısı hem yerli hem yabancı turistlerin Gaziantep gezi rotasında kendine yer buluyor.

Bakırcılar Çarşısı

Zincirli Bedesten

El yapımı ürünler satın almak isteyenlerin uğrak noktalarından bir diğeri olan Zincirli Bedesten, aslına uygun olarak yenilenen taş mimarisiyle görülmesi gereken yapılar arasında. 18. yüzyılda inşa edilen Zincirli Bedesten, Gaziantep’in günümüze dek ayakta kalmayı başaran iki bedesteninden biri olarak biliniyor. El sanatı ürünleri, gümüş ve bakır takılar, yöresel yiyecekler ve çok daha fazlasıyla ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor.

Zincirli Bedesten

Gaziantep Tarihi Gümrük Han

Tarih, kültür ve mimari meraklılarının mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biri, Yaşayan Müze olarak da bilinen Gaziantep Tarihi Gümrük Hanı. Bu hanın en önemli özelliklerinden biri, Gaziantep’te hala sürdürülen tüm zanaatları bir arada bulmanın mümkün olmasıdır. Geleneksel el sanatları ve ürünlerinin yer aldığı handa; bakır, sedef, kutnu ve ebru ustalarının atölyeleri ve dükkanları bulunuyor.

Yaşayan Müze, 1873-1878 yılları arasında inşa edilen 2 katlı bir yolcu hanının 2011 yılında aslına uygun olarak restore edilmesiyle hizmete açılmıştır. Geleneksel Osmanlı mimarisinin en güzel örnekleri arasında yer alan Yaşayan Müze, geniş avlusu ve taş mimarisiyle Gaziantep’in en güzel yapılarından biridir.

Kaleoğlu Mağarası

Kaleoğlu Mağarası 500 yıllık köklü geçmişiyle Gaziantep’in en çok ziyaret edilen tarihi lokasyonlarından biri olmayı başarıyor. Yazın en sıcak günlerinde dahi yalnızca 15 derece sıcaklığa sahip olan mağaranın temiz havası sayesinde solunum yolu rahatsızlığı yaşayanlar için şifa kaynağı olduğuna inanılıyor.

Hamam Müzesi

Lala Mustafa Paşa’nın 1577 yılında yaptırdığı külliyenin hamam bölümünde tasarlanıp ziyarete açılan Hamam Müzesi, Osmanlı hamam mimarisine ve kültürüne tanıklık etmeyi sağlıyor. Bu nedenle Hamam Müzesi, yalnızca şehrin değil Türkiye’nin de en ilginç müzeleri arasında yer alıyor. Hamam Müzesi’nde hem klasik Osmanlı hamamının bölümlerini hem de hamamda kullanılan araç gereçleri ve balmumu maketlerle canlandırılan hamam geleneklerini görmek mümkün.

Dülükbaba Tabiat Parkı

Gaziantep merkeze 8 km uzaklıkta konumlanan Dülükbaba Tabiat Parkı, Türkiye’nin en büyük koru ormanlarından biri olma özelliğini taşıyor. Binlerce kişilik donanımlı kamp ve karavan alanlarıyla dikkat çeken Dülükbaba Tabiat Parkı’nın karaçam, selvi ve meşe ağaçları arasında uzanan yürüyüş parkurları doğa severlerin beğenisini kazanıyor. Dülükbaba Tabiat Parkı’nda şehri kuş bakışı izleyebileceğiniz seyir terasları ve mesire alanları da bulunuyor.

Bey Mahallesi ve Tarihi Gaziantep Evleri

Bey Mahallesi şehrin en eski yerleşim bölgesi olarak yüzlerce yıllık tarihi yapılara ev sahipliği yapıyor. Kültür gezilerinin ve fotoğraf turlarının değişmez adresi Bey Mahallesi ve geçmişi Tarihi Gaziantep Evleri 1500’lü yıllara kadar uzanan taş evleri, camileri, konakları ve dar sokaklarıyla unutulmaz bir deneyim sunuyor. Tarihi dokusu bozulmamış ender mahalleler arasında yer alan Bey Mahallesi’nde bazı taş konaklar, otantik dokuları korunmuş bir hâlde müze, restoran, kafe ve butik otel olarak hizmet veriyor.

Yesemek Açık Hava Müzesi

Yesemek Açık Hava Müzesi, Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bulunuyor. Hitit döneminden beri aktif olarak kullanılan heykel yapım atölyeleriyle ünlü olan Yesemek Açık Hava Müzesi, tüm dünyadan kültür ve arkeoloji meraklılarının ziyaret ettiği gezi alanları arasında yer alıyor. Şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Yesemek Açık Hava Müzesi, 2012 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne eklenmiştir.

Karkamış Antik Kenti

Gaziantep gezilerinin değişmeyen adreslerinden biri hâline gelen Karkamış Antik Kenti’nin hem Türkiye hem Suriye topraklarında bölümleri bulunuyor. Karkamış Krallığı’nın merkezi ve döneminin en büyük kentlerinden bir olan Karkamış Antik Kenti, tarihi Erken Bakır Çağı’na kadar uzanan hazineleriyle ziyaretçileri tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Karkamış Antik Kenti, özellikle mozaikleri ve taş kabartmalarıyla antik dönemin yaşam tarzına ve kültürüne ışık tutuyor. Buradan çıkarılan eserleri, sergilendikleri Gaziantep Arkeoloji Müzesi ve Ankara Anadolu Medeniyetler Müzesi’nde ziyaret etmek mümkün.

Erikçe Kent Ormanı

2010 yılında 300.000 metrekarelik yeşil alan üzerinde hizmete açılan Erikçe Kent Ormanı, Gaziantep’in gizli bahçesi olarak biliniyor. Doğayla iç içe güzel zaman geçirmek için tercih edilebilecek rekreasyon alanının içerisinde çocuk oyun alanları, çardaklar, büfeler, kır bahçeleri, yürüyüş ve bisiklet yolları bulunuyor.

Köklüce Kanyonu

Bölgenin en önemli doğa sporları merkezleri arasında yer alan Köklüce Kanyonu; binlerce yıl içerisinde meydana gelmiş kaya oluşumları, donanımlı kamp alanları, dereleri, yürüyüş yolları, el değmemiş doğal güzellikleri ve sarp kanyon duvarlarıyla doğa severlerin mutlaka keşfetmesi gereken yerlerden biri olarak biliniyor.

Köklüce Kanyonu’nda ücretsiz donanımlı kamp alanları bulunuyor. Rafting, dağcılık, doğa yürüyüşleri, kaya tırmanma, olta balıkçılığı ve dağ bisikleti turları gibi birçok etkinliğe Köklüce Kanyonu’nda katılmak mümkün oluyor.

Köklüce Kanyonu

Diğer Blog İçeriklerimiz

2024/07/11
Türkiye’nin Doğal Anıtları
DETAYLAR 
2024/07/10
Bademli Köyü Gezi Rehberi
DETAYLAR 
2024/07/09
Fren Limitörü Nedir?
DETAYLAR 
2024/07/08
Eksantrik Mili Nedir?
DETAYLAR 
2024/07/05
Eskişehir’de Ne Yenir?
DETAYLAR 
2024/06/21
Kör Nokta Nedir?
DETAYLAR 
2024/06/20
Bungalov Tatil Rehberi
DETAYLAR 
2024/06/12
En Güzel Uzun Yol Şarkıları
DETAYLAR 
2024/06/11
Uzun Yolda Uyuyakalmamak İçin Yapılacaklar
DETAYLAR 
2024/06/07
2024 Kurban Bayramı’nda Nereye Gidilir?
DETAYLAR 
2024/05/17
Renault Captur Özellikleri Nelerdir?
DETAYLAR 
2024/05/16
Mafsal Nedir? Ne İşe Yarar?
DETAYLAR 
2024/05/15
Kaza Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?
DETAYLAR 
2024/05/14
El Konulan Ehliyet Nasıl Geri Alınır?
DETAYLAR 
2024/05/14
Birgi Köyü Nerede? Birgi Köyü Gezisi
DETAYLAR 
2024/04/29
Park Sensörü Arızası Nedir?
DETAYLAR 
2024/04/28
Kalkış Yaparken Araç Neden Titrer?
DETAYLAR 
2024/04/27
Egzoz Manifoldu Nedir?
DETAYLAR 
2024/04/26
Araç Periyodik Bakımı Nedir?
DETAYLAR 
2024/04/25
Arabaya Pasta Cila Nasıl Çekilir?
DETAYLAR 
2024/04/19
Krank Sensörü Nedir? Arızası Nasıl Anlaşılır?
DETAYLAR 
2024/04/18
Volkswagen Caddy Özellikleri Nelerdir?
DETAYLAR 
2024/04/18
Krank Mili Nedir?
DETAYLAR 
2024/04/16
Konya’da Gezilebilecek Yerler
DETAYLAR 
2024/03/29
Ramazan Bayramı’nda İstanbul’da Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2024/03/28
APP Plaka Nedir?
DETAYLAR 
2024/03/28
Katalizör Nedir? Ne İşe Yarar?
DETAYLAR 
2024/03/28
Kia Picanto İncelemesi
DETAYLAR 
2024/03/28
Rize’de Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2024/03/28
Triger Kayışı Ne Zaman Değişir?
DETAYLAR 
2024/03/06
Peugeot 3008 Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/12/01
2024 Yeniden Değerlendirme Oranı | 2024 MTV Hesaplamaları
DETAYLAR 
2023/11/29
2024 Engelli Araç Muafiyeti
DETAYLAR 
2023/11/28
Antifriz Nedir? Nasıl Kullanılır?
DETAYLAR 
2023/11/27
Kış Lastiği Nasıl Seçilir? Nelere Dikkat Edilmelidir?
DETAYLAR 
2023/10/28
Manuel Araç Nasıl Çalıştırılır?
DETAYLAR 
2023/10/26
Şahıs Şirketine Araç Kiralama
DETAYLAR 
2023/10/24
Kiralık Araçta Hasarı Kim Öder?
DETAYLAR 
2023/10/22
Jeep Renegade Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/10/05
Yaya Geçidi Cezası 2023
DETAYLAR 
2023/10/03
Passat Variant Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/10/01
Çocuk Oto Koltuğu Nedir?
DETAYLAR 
2023/09/29
Filo Kiralama Nedir?
DETAYLAR 
2023/09/28
Eylül Deniz Tatili Rotaları
DETAYLAR 
2023/09/01
Renault Megane Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/08/30
2024 Emniyet Şeridi Cezası
DETAYLAR 
2023/08/28
Göcek’te Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2023/08/26
Direksiyon Titremesi Nedir? Neden Direksiyon Titrer?
DETAYLAR 
2023/08/24
Boyasız Araç Güneş Yanığı Nasıl Giderilir?
DETAYLAR 
2023/07/29
Şasi Nedir? Şasi Numarası Nedir?
DETAYLAR 
2023/07/27
Çıkma Parça Nedir? Oto Çıkma Ürün Kullanılır Mı?
DETAYLAR 
2023/07/25
Citroen C Elysee Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/07/23
Assos Neresidir? Gezilecek Yerler Nerelerdir?
DETAYLAR 
2023/07/20
Ek MTV Ödemesi Nedir? 2023 MTV Fiyatları
DETAYLAR 
2023/07/15
Otoban ve Otoyol Hız Sınırları 2024
DETAYLAR 
2023/07/12
ISOFIX Nedir? Ne İşe Yarar?
DETAYLAR 
2023/07/06
Opel Corsa Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/07/03
Ağır Hasar Kaydı Nedir, Nasıl Sorgulanır?
DETAYLAR 
2023/06/26
Erzurum’da Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2023/05/25
Cam Filmi Yasak Mı? Cam Filmi Cezası Ne Kadar?
DETAYLAR 
2023/05/25
Çekme Belgeli Araç Nedir? Nasıl Trafiğe Çıkarılır?
DETAYLAR 
2023/05/25
Trafikte Geçiş Üstünlüğü Olan Araçlar Hangileridir?
DETAYLAR 
2023/05/25
Renault Zoe Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/05/25
Gelibolu’da Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2023/05/23
Plaka Renkleri ve Anlamları Nelerdir?
DETAYLAR 
2023/05/23
2024 Otoyol ve Köprü Geçiş Ücreti
DETAYLAR 
2023/05/23
Lastik Hava Basıncı Ne Kadar Olmalıdır?
DETAYLAR 
2023/05/23
Dacia Sandero Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/03/31
Plaka Nasıl Değiştirilir? 2024 Plaka Değiştirme Ücretleri
DETAYLAR 
2023/03/31
Otomatik Vites Ehliyeti Nedir? Nasıl Alınır?
DETAYLAR 
2023/03/31
Kia Sorento Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/03/31
Buji Nedir, Ne İşe Yarar? Arıza Belirtileri Nelerdir?
DETAYLAR 
2023/03/31
Beyoğlu’nda Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2023/03/08
Retarder Nedir, Ne İşe Yarar?
DETAYLAR 
2023/02/28
Peugeot 301 Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/02/23
2024 Sürücü Kursu ve Ehliyet Harç Ücretleri
DETAYLAR 
2023/02/08
Araç Neden Yağ Yakar, Nasıl Önlenir?
DETAYLAR 
2023/02/06
14 Şubat Sevgililer Gününde Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2023/01/30
2024 Trafik Cezaları Fiyatları Ne Kadar Oldu?
DETAYLAR 
2023/01/30
Volkswagen Caddy Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/01/30
ECO Mod Nedir, Nasıl Çalışır?
DETAYLAR 
2023/01/30
TRAMER Kaydı Nedir? Nasıl Sorgulanır?
DETAYLAR 
2023/01/30
Sapanca’da Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2023/01/04
Sarıyer’de Gezilecek ve Görülecek Yerler
DETAYLAR 
2023/01/04
Sandık Motor Nedir? Ne İşe Yarar?
DETAYLAR 
2023/01/04
En Az Yakıt Tüketen Arabalar
DETAYLAR 
2023/01/04
Audi Q3 Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2023/01/04
Araba Direksiyonu Sağda Olan Ülkeler
DETAYLAR 
2022/11/28
İkame Araç Nedir? Hangi Durumlarda İkame Araç Alınabilir?
DETAYLAR 
2022/11/28
Podye Nedir? Araç Podyesi Nerededir ve Nasıl Kontrol Edilir?
DETAYLAR 
2022/11/28
Şarj Dinamosu Nedir? Ne İşe Yarar?
DETAYLAR 
2022/11/28
Varex Egzoz Nedir? Varex Egzoz Nasıl Çalışır?
DETAYLAR 
2022/11/28
Volvo XC60 Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2022/10/21
Araba Nasıl Park Edilir? Araba Park Etme Teknikleri
DETAYLAR 
2022/10/21
Araç Lastikleri Ne Zaman Değiştirilmelidir?
DETAYLAR 
2022/10/21
Ehliyet Numarası Nerede Yazıyor?
DETAYLAR 
2022/10/21
Ford Focus Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2022/10/21
Kadıköy Gezilecek Yerler
DETAYLAR 
2022/09/29
Ford Kuga Özellikleri ve İncelemesi
DETAYLAR 
2022/09/29
2024 Muayenesiz Araç Kullanma Cezası
DETAYLAR 
RentGo Giriş Yap GİRİŞ YAP
ANASAYFA ARAÇLAR KAMPANYALAR OFİSLERİMİZ HAKKIMIZDA KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
Müşteri Aydınlatma Metni Çerez Politikası Potansiyel Müşteri Aydınlatma Metni İlgili Kişi Başvuru Formu
BAYİLİK BAŞVURU FORMU İLETİŞİM

Ön ödemeli rezervasyonlar rezervasyon saatinden 24 saat evveline kadar hiçbir ücret kesintisi olmadan iptal edilebilir.

Rezervasyon saatine 24 saatten az bir zaman kalmışsa ve iptal edilmek isteniyorsa toplam kiralamanın ilk gün bedeli iade edilmez.

Bu durumda rezervasyon kira günü bir gün ise iade yapılmaz.

Bu sayfada yer alan güvenlik ve gizlilik kuralları;

1- Gizlilik

M.N.B OTO KİRALAMA VE NAK.TİC.AŞ  kullanıcılarımızın bilgilerinin güvenliği ve bütünlüğüne önem vermektedir.

2-Topladığımız Bilgiler

M.N.B OTO KİRALAMA VE NAK.TİC.AŞ,  site kullanıcılarından kişilere ait bireysel tanımlayıcı niteliği taşıyan bilgileri toplayabilir. Bu tanım kapsamına girenler: “Servis veya ürün siparişinde kullanılan online formlar ve kullanıcılardan girmeleri istenilen site bünyesindeki diğer form ve uygulamalardır.”
M.N.B OTO KİRALAMA VE NAK.TİC.AŞ,  kullanıcıların sitenin hangi sayfalarına daha çok ilgi gösterdikleri , hangi servislerin daha çok dikkat çektiğine ilişkin bilgiler gibi konularda, kullanıcılarından Web Sitesini nasıl kullandıklarına dair bilgi toplayabilir. Aynı zamanda sitenin kullanıcılar tarafından nasıl kullanıldığına dair gözlem yapabilmek adına “çerez (cookie)”ler kullanabilir. Çerez (cookie), web sunucuları tarafından kullanılan, kişisel veya dizüstü bilgisayarlara yerleştirilerek, kullanıcıların mevcut siteyi yendiden ziyaret etmesi halinde kullanıcıyı tanımlayabilmek adına kullanılan yazılım türüdür.
Kullanıcılardan toplanan bu bilgiler bireysel veya bireysel bilgiler ile alakalı bir takım başka bilgiler de olabilmektedir.

3- Toplanılan Bilgilerin Paylaşılması ve Açıklanması

M.N.B OTO KİRALAMA VE NAK.TİC.AŞ, kullanıcılarından topladığı bilgileri yukarıda bahsi geçen amaçlar için diğer güvenilir çözüm ortaklarıyla paylaşabilir. Ayrıca M.N.B OTO KİRALAMA VE NAK.TİC.AŞ  kullanıcılarımızdan topladığımız bilgilere dayanan bir takım bireysel niteliği olmayan bilgileri yatırımcılarına ve potansiyel ortaklarına açıklayabilir ve kullanıcılarından topladığı bilgileri şirket yapısındaki herhangi bir değişiklik sonucu ortaya çıkabilecek satış, devir-teslim işlemlerinde transfer edebilir.

4- Güncelleme

Bu sitede yer alan GİZLİLİK POLİTİKASI VE İLKELERİ  M.N.B OTO KİRALAMA VE NAK.TİC.AŞ  tarafından gerekli görüldüğü şartlarda değiştirilebilir. Yayımlamakta olduğumuz gizlilik ile ilgili bildiriye aykırı davranışları ve sorularınız ile ilgili lütfen [email protected] adresine ulaşınız.