Rentgo

Yurt Dışı Seyahatinizde Araç Kiralama İpuçları!


Yakın zamanda yurtdışına seyahat etmeyi düşünüyor ve gittiğiniz ülkede araba kiralamak istiyorsanız sizler için bir dizi ipuçları sıraladık. Gittiğiniz ülkede aracınızın olması yeni yerleri keşfetmek için harika bir yol olabilir! Fakat yabancı bir ülkede araba kiralamak için dikkat etmeniz gereken bazı ekstra faktörler vardır. Yurt dışında iken otomobil kiralamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu;
 
Yurt Dışı Seyahatinizde Araç Kiralama İpuçları!
 

Erken Rezervasyon 

Rezervasyon gerçekleşmeden gittiğiniz ülkede araç kiralamayı düşünüyorsanız birçok sorunla ve maddi kayıpla karşılaşabilirsiniz. Gittiğiniz ülkede araba kiralamak için istenen evraklara sahip olmamanız sıkıntı yaratabilir. Rezervasyon yapmadığınız için kiralayacak araba bulamayabilir veya araba kiralama için çok daha yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalabilirsiniz.
 
İnternet Üzerinden Bilgi Alın 
Yurtdışında araç kiralama yapacağınız firmayı arayarak yada mail üzerinden iletişime geçin, kiralayacağınız araba için uygun fiyatlardan yararlanabilmek için erken ödeme gerçekleştirin.
 
Yaş sınırı öğrenin 
Araba kiralama yaş sınırı ülkeden ülkeye değişiklik gösterdiğinden, sıkıntı yaşamamak için kiralama yapacağınız ülkenin yaş sınırını öğrenin.
 
Otomatik Vites Tercih Edin 
Birçok ülkede trafik kuralları ve göreceğiniz bir çok yer olacağından dikkatinizin dağılacağını ya da çok iyi araba kullanamadığınızı düşünüyorsanız otomatik şanzıman araç tercih edin.
 
Top