Rentgo

Yazın Keyfi En İyi İzmir`de Çıkar!


Yazın keyfi en iyi, Türkiye`nin en canlı ve kozmopolit şehri İzmir`de çıkar... Yatlar ve gemilerle çevrilmiş uzun ve dar bir körfezin başında yer alan İzmir`de sahil boyunca palmiye, hurma ağaçları ve geniş caddeler size keyifli bir tatil geçirtir...

 

Yazın Keyfi En İyi İzmir`de Çıkar!

 

İzmir`e karayolu ile ulaşmak istiyorsanız, İstanbuldan Yalovaya feribotla geçtikten sonra İzmir`e yaklaşık 400 kilometre yolunuz kalıyor. Ankara İzmir arası ise yaklaşık 590 kilometre. İzmir`e havadan gideyim diyorsanız Türkiye`nin her yerinden İzmir Adnan Menderes Havalimanına ulaşabilirsiniz. Havaalanı ile şehir merkezi arasında ise yarım saatlik bir yol var. Havaalanına indikten sonra oto kiralama firmalarından rahatlıkla size en uygun aracı seçip kiralayabilirsiniz. Böylece İzmir`in en güzel yerlerini gönlünüzce gezebilirsiniz.

İzmir içerisinde Kemeraltı, Kordon, İzmir Saat Kulesi, Asansör, Karşıyaka gibi yerleri gezebilirsiniz. İzmir Kemeraltı çarşısı Konak ilçesindedir. Saat kulesinden gezinize başlayarak bu ünlü çarşıda alışverişle devam edebilirsiniz. Daha sonra meşhur Kordon`a giderek deniz kenarında akşamın tadını çıkarabilirsiniz.

 

Yazın Keyfi En İyi İzmir`de Çıkar!

 

Deniz Keyfi Yanıbaşında!

İzmir`in biraz dışına kiraladığınız aracınızla yolculuk yapmak isterseniz eğer, yaklaşık 1 saat sonra Çeşme`ye ulaşabilirsiniz. Burada Ilıca, Alaçatı, Dalyan, Aya Yorgi koylarında denize girmenin tadını çıkarabilirsiniz. Tatilinize denize girerek devam etmek isterseniz İzmir`den Foça, Kuşadası, Gümüldür, Urla`ya gidebilirsiniz.

Top