Rentgo

Yaz Tatili İçin En Çok Tercih Edilen Tatil Yerleri


 

Türkiye denizi, eğlence dolu geceleri, mükemmel doğası ve tarihi dokusu ile adeta bir tatil cenneti. O kadar fazla seçenek varki her yaş grubuna hitap eden tatil seçenekleri tatilcileri seçim yapmakta zorluyor. Orta yaş üstü tatilciler doğa ve tarih temalı tatil yapmayı tercih ederken, genç ve orta yaş grubu tatilcilerin tercihini deniz,kum ve güneşin yanı sıra gece eğlenceleri belirliyor.

Türkiye’nin en çok tercih edilen 5 tatil şehrini sıraladık.

1-    Antalya

Mükemmel denizi, uzun ve güzel kumsalları ile güzel bir tatil geçirebilersiniz. Lara ve Konyaaltı plajı gibi ünlü plajlarının yanı sıra Kemer ve Alanya’da tatilciler tarafından yoğun talep görüyor. Kemer kamp yapmak isteyenleri ağırlarken, Alanya gece hayatıyla tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği yerlerden. Dünya çapında büyük ve kaliteli otellere sahip Antalya golf severler içinde adeta bir merkez. Antalya Havalimanı’nı kullanarak şehre ulaşabilir mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz.

Yaz Tatili İçin En Çok Tercih Edilen Tatil Yerleri

 

2-    Bodrum

Yaz dönemlerinde gece hayatını sonuna kadar yaşamak isteyenleri özellikle tercih ettiği şehir, her geçen gün daha çok turisti ağırlamaya devam ediyor. Yerli ve yabancı binlerce türistin tercihi haline gelen Bodrum, güzel yemekleri ve alışveriş yerleriyle bir çok tatilciyi merkezinde de ağırlıyor. Bodrum Kalesi ve sıcacık deniziyle içinizi ısıtacak bir tatil geçirebilir sosyal medyada paylaşabileceğiz mükemmel resimler çekebilirsiniz. Bodrum Havalimanı’na ulaştıktan sonra kiralayacağınız otomobil ile şehire ulaşabilir, unutulmaz bir tatil yaşabilirsiniz.

Yaz Tatili İçin En Çok Tercih Edilen Tatil Yerleri

 

3-    Fethiye

Doğa ile başbaşa kalmak istiyorsanız, yada extreme spor düşkünü iseniz vazgeçilmez bir tatili Fethiye’de geçirebilirsiniz. Ülkemizin en temiz denizlerine sahip tatil şehri Ölü deniz, marmaris gibi bir çok ünlü tatil cennetine sahip. Kelebekler vadisine giderek mükemmel bir doğaya karşı denizde yüzebilir, Ölü Deniz’e giderek havuz keyfinin denizde yaşabilirsiniz. Unutulmaz tatilerin merkezi Fethiye’yi yerli ve yabancı bir çok tatilci tercihinin ilk sıralarında bulunduruyor.

Yaz Tatili İçin En Çok Tercih Edilen Tatil Yerleri

 

4-    Kuşadası

Sahip olduğu aquparklar ile bir çok tatilciyi kendine çeken tatil beldesi, eşsiz koylara kaliteli otellere ve mükemmel bir gece hayatını sizler için bir arada sunuyor. Efes Antik Şehri ve Meryemana gibi tarihi mekanları da bir arada bulunduran ilçe her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Marinası, Kuşadası Kalesi gibi eşsiz mekanlara ev sahibi yapan ilçe İzmir’e 70 Km uzaklıkta. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gelerek kiralayacağınız araba ile ilçeye ulaşabilirsiniz.

Yaz Tatili İçin En Çok Tercih Edilen Tatil Yerleri

 

5-    Alanya

Toros dağları eteğinde yer alan ilçe onlarca km uzunluktaki plajları ile tatilcileri kendine çekiyor. Yamaç paraşütü gibi adrenalin isteyen spor yapanlarında tercih ettiği ilçe alışveriş yapmak içinde birebir. Kaliteli otelleri ve üstün hizmetleri ile tatilcilerin tercih ettiği ilçe gece hayatıyla da ünlü. Alanya Havalimanı’na gelerek araç kiralayabilir, şehri doyasıya yaşayabilirsiniz.

Yaz Tatili İçin En Çok Tercih Edilen Tatil Yerleri

Top