Rentgo

Yayla Şenlikleri Başlıyor!


Trabzon doğayla içiçe tatil yapmak isteyenler için muhteşem bir yer. Trabzon Hıdırnebi Yaylası`nda her yıl 20 Temmuz`da Hıdırnebi Yaylası şenlikleri başlıyor. Üç gün süren şenlikler boyunca Yayla`da konaklamak isterseniz genellikle pansiyon tipi evler hizmet veriyor.

 

Yayla Şenlikleri Başlıyor!

Yayla turizminin son yıllarda gelişşmesiyle turist sayısının da arttığı Trabzon`da bulunan Hıdırnebi Yaylası deniz seviyesinden 1.742 metre yüksekklikte bulunuyor. Buraya 1 kilometre mesafede ayrıca Kuruçam Yaylası da var. Hıdırnebi tepesi doğa manzarasıyla görenleri büyülüyor.

 

Tüm Trabzon`u ayaklarınızın altına alıp çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Özellikle gün batımı sırasında manzara gerçekten büyülüyor. Akçaabat-Karadağ Yaylası ise 1946 metre yüksekliğiyle dikkat çekiyor. Bol oksijenli bu yaylanın yanı sıra 2200 metre yükseklikte ise Çatma Obası Yaylası bulunuyor.

 

Yayla Şenlikleri Başlıyor!

 

1784 metre yüksekte bulunan Düzköy Yaylası`nda ise her yıl Temmuz ayının üçüncü cuma günü Kadırga şenlikleri yapılıyor. 14 Ağustos`ta ise Karaabdal Şenlikleri düzenleniyor. Bölgede ayrıca Maçka-Kiraz Yaylası da bulunuyor. Temmuz ayının üçüncü cumasında burada Ayaser Şenlikleri kutlanıyor.

 

Yayla Şenlikleri Başlıyor!

 

Her yıl 20 Ağustos tarihinde Yayla Ortası Şenlikleri`nin kutlandığı Sultanmurat Yaylası da bol oksijeniyle dikkat çekiyor. Trabzon`a Yayla şenliklerine giderseniz muhakkak şehrin tüm çeperlerini gezmenizi tavsiye ederiz. Trabzon havalimanından araç kiralayarak Trabzonun dört bir yanını gezerek çok farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

 

 

Yayla Şenlikleri Başlıyor!

 

Top