Rentgo

Vakit Kaybetmek İstemeyenlerin Bir Tercihi de Deniz Uçakları!


Tatilcilere yepyeni bir deneyim sunan `deniz uçakları` bu yaz da vakit kaybetmek istemeyenlerin gözdesi oldu. Tatilin yaklaşmasıyla birlikte Havayolu firmaları büyüyen filoları ve artan uçuş noktalarıyla sezonu açtı. Deniz uçaklarıyla Bozcaada, Alaçatı ve Bodrum, Ayvalık, İzmir, Çeşme, Bandırma ve Hisarönü gibi destinasyonlara gitmek mümkün. 

 

Vakit Kaybetmek İstemeyenlerin Bir Tercihi de Deniz Uçakları!

 

Deniz uçağıyla havayolu taşımacılığı ilk kez 16 Mart 2012 tarihinde 19 kişilik çift motorlu Twin Otter tipi uçak ile başladı. Deniz uçağıyla ilk tarifeli uçuş ise İstanbul-Alaçatı arasında 28 Haziran 2012 tarihinde gerçekleşti.

 

Seyahat anlayışı değişti

Deniz uçağı seferleriyle eski seyahat anlayışımızı bir kenara bırakıyoruz. Uçuşlardan saatlerce önce havaalanına gitme sorunu da geçmişte kaldı. Tatil süresince gittiğiniz yerde araçla gezmek istiyorsanız bunun için kiralık otomobillerden faydalanabilirsiniz. Zaman sizin zamanınız, tatil sizin tatiliniz. Kısıtlı zamanınızı yolda kaybetmek istemiyorsanız kısa sürede gideceğiniz yere ulaşıp, tatilinize doyabilirsiniz. Bunun için ulaştığınız tatil beldesinde rent a car şirketlerini inceleyip, size en uygunundan arabanızı kiralamanız yeterli.

 

Vakit Kaybetmek İstemeyenlerin Bir Tercihi de Deniz Uçakları!

Mesafeler kısaldı

Deniz uçağıyla uçuş süresi rüzgara bağlı olarak değişiyor. Haliç`ten kalkan uçak 1 saat 20 dakika ila 1 saat 45 dakikalık sürede Alaçatı`ya ulaşabiliyor. Bozcaada 1 saat 15 dakika sürüyor. Tatilcilerin vazgeçilmezi haline gelmesi beklenen deniz uçakları zamandan kazandırıyor ve farklı bir deneyim sunuyor.

 

 

Top