Rentgo

Uzak ve Güzel Şehir Antalya


Ülkemizin en sevilen turizm merkezlerinden biri olan Antalya güzel olduğu kadar da İstanbul`a uzak bir şehrimiz. Tam 724 km uzaklıktaki Antalya`ya giderken kendi aracınızı kullanmak pek de akıl karı değil. Uçakla yaklaşık 1 saat 10 dakikada Antalya`ya ulaştıktan sonra araç kiralayarak ilin birçok tatil beldesini rahatça gezebilirsiniz. Antalya Havalimanı şehir merkezinin 10 km doğusunda bulunuyor. Havalimanına indikten sonra çevredeki rent a car firmalarından faydalanabilirsiniz.

 

 Uzak ve Güzel Şehir Antalya

Dört mevsimde de turizm olanaklarının ve tesislerinin olduğu Antalya`da pek çok gezecek yer var. Antalya`da kültür turizmi başta olmak üzere deniz, spor, sağlık, kış, kongre, yayla, mağara, kamp ve inanç turizmi yapılabilmekte bu turizm seçenekleri için tesisler bulunuyor. Bu nedenle kalış sürenize göre ne tür yerleri gezeceğinizi iyi planlamalısınız.

Antalya`da deniz ve güneş tatilinizi kıyı şeridi boyunca yapabilirsiniz. Yine kıyı şeridinde tarihi gezintiler yapabilirsiniz. Kaleiçi, tarihi yapılar, tarihi cami ve kiliseler kıyı şeridinde bulunuyor.

Antalya`nın doğusuna doğru yola çıkarsanız Alanya, Manavgat, Side ve Belek`e gidebilirsiniz. Batısında ise Kemer, Kaş, Kalkan, Finike ve Patara`yı gezip görebilirsiniz. En popüler tatil yeri olan Kemer Antalya`ya 40 kilometre mesafede bulunuyor. Kiraladığınız araçla 40 dakikalık bir sürede Kemer`e ulaşmanız mümkün.

 

Antalya`ya yaklaşık 190 km uzaklıkta bulunan Kaş ise küçük bir tatil beldesi. Sessiz sakin huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için çok uygun bir yer. Ancak Antalya Kaş arası çok virajlı yollara sahip. Çevrenin güzelliğine aldanıp dikkati elden bırakmayın, aracınızı çok dikkatli kullanın. Manavgat tatil beldesi ise yerli turistlerin yazlıklarının yoğunlukta olduğu bir bölge. Manavgat Şelalesi ise mutlaka zamanınızı ayırıp görmeniz gereken bir yer.

 

 

Uzak ve Güzel Şehir Antalya

12 kilometre uzunluğa sahip olan Patara Plajı ise bir diğer ünlü yer. Patara antik kentinin yakınında bulunuyor. Hem denizin tadını çıkarabileceğiniz hem de antik kalıntı gezisi yapabileceğiniz bir yer. Plaj konaklanan alana biraz uzakta olduğu için kiralık otomobille gitmenizde fayda var. Patara plajının bir kısmı deniz kaplumbağalarının (caretta-caretta) yumurta bıraktıkları bir yer olduğu için koruma altına alınan Patara`da kafanızı dinlemeden dönmeyin.  

 

 

 

 

Top