Rentgo

Tatilde Araç Kiralayacaklar Dikkat!


Uzmanlar özellikle yaz tatilinde araç kiralayacak vatandaşı korsan oto kiralama firmalarına karşı uyarıyor. Yaz aylarında türeyen korsan firmalar vatandaşı sömürmeye çalışıyor. Mağdur olmamak için bu tarz naylon firmalara dikkat etmek gerekiyor. Otomobil kiralaması yapılacak firmanın Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) üyesi olmasına özen göstermeniz de şart.

Tatilde Araç Kiralayacaklar Dikkat!

 

Oto kiralama firmasına gittiğinizde mutlaka sözleşmeyi dikkatlice okuyun. Boş senet imzalatmak isterlerse sakın imzalamayın. Öte yandan, kiralanacak araç mutlaka Rent a car kaskolu araç olmalı ve zorunlu trafik sigortası ile rent a car full oto kasko poliçeleri, egsoz ve araç muayenesinin sonlanma tarihleri dikkatlice kontrol edilmeli, aracın evraklarının eksiksiz olması da büyük önem taşıdığı unutulmamalı.

Ayrıca aracı teslim ettikten sonra sözleşmenin bir kopyasını, imzalamışlarsa eğer teminat senedini ve karşı tarafından borcu yoktur, araç sorunsuz teslim alınmıştır yazısını almayı da unutmayın.

Uzmanlar, vatandaşın araç kiralamadan önce kapsamlı bir araştırma yapmasını öneriyor. Kiralanacak aracın modelinin çok eski olmamasına özen gösterin. Aracın bakımıyla ilgili tüm belgeleri isteyin. Kiralamak istediğiniz otomobile ait firmanın kurumsal olmasına sabit bir adres ve telefonu ile sürekli hizmet vermesine ve yol yardım hattına sahip olmasına özen gösterin.

 

Tatilde Araç Kiralayacaklar Dikkat!

 

Tedbirinizi alın, tatilinizde sıkıntı çekmeyin


Araç kiralamayla ilgili tüm tedbirleri alarak tatilde yaşanacak olası sıkıntıları engellemiş olursunuz. Kimse birkaç günlük tatilinde yolda kalan araçla sıkıntı yaşamak istemez. Ayrıca kiraladığınız aracın üzerindeki tüm çizikleri ve hasarları da dikkatlice kontrol edip aracı kiralarken yetkiliye not aldırın. 

Top