Rentgo

Samsung Araba Üretecek Mi?


Akıllı telefonların hayatımızdaki yeri ve yaşamımıza getirdiği kolaylıklar yadsınamaz. Zaman geçtikçe akıllı telefonların hayatımzıda daha çok yer alacağını da göreceğinz. AR-GE faaliyetlerini sürdüren Google,Samsung gibi firmalar her geçen gün hayatımızı kolaylaştırmak için yeni bir yeniliği piyasaya sürüyor. Google’ın üretmiş olduğu sürücüsüz otomobil ile birlikte, bu teknloji devlerinin akıllı telefon üretimindeki başarısını araba üretiminde de göstermeye kararlı. Otomobil konusunda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdüren dev markalara Türkiye’den de bir firma atılım yaparak rakip olmak arzusunda. Venüs markasıyla akıllı telefon piyasasına giren Vestel, son dönemlerde adını çokca duyduğumuz yerli otomobili yapma konusunda da kararlı. Yerli otomobili elektrikli üretmek isteyen Vestel’in Ar-ge faaliyetleri de devam ediyor.

Samsung Araba Üretecek Mi?

Mercedes Benz, Ford, Renault, Volvo, Hyundai, Mitsubishi gibi birçok otomobil firması Ar-Ge çalışmalarına hızla devam ediyor. Elektrikli otomobil, motosiklet, kamyon, otobüs gibi çeşitli araçlarda elektrikli motor kullanmayı planlayan firmaların çalışmaları devam ediyor. Bu araba firmalarına rakip olmayı hedefleyen bir başka firma da Samsung.


Elektronik cihazlarda büyük başarı gösteren Samsung, cep telefonunda Nokia gibi bir dünya devini ortadan kaldırdı. Apple gibi bir başka dünya markasına meydan okuyan Samsung son haberlere göre sürücüsüz otomobil üretiminde kararlı. Daha önce iş makinaları üreten Samsung artık otomobil de üretmek istior. Elektrikli otomobiller için gerekli olan batarya, GPS ve diğer benzeri elektronik parçalar hali hazırda zaten üreten firma, mevzut teknolojisini geliştirerek otomobillerde kullanmayı hedefliyor. Güney Kore’deki fabriklarında üretmeyi planladığı otomobili yakında yollarda görebiliriz.

Samsung Araba Üretecek Mi?

Günümüzde Renault ile işbirliği yapan Samsung günümüzde Bursa'da üretilen Renault Fluence Z.E. modeli üretimine destek oluyor. 

Top