Rentgo

Rent A Car`a Yaz Dopingi!


Turizm sektöründe yaşanan hareketlilik araç kiralama sektörüne de yansıdı. Tatil sezonunun açılması rent a car firmalarına bereket getirdi. Tatilde doyasıya gezmek ve toplu taşımayla uğraşmak istemeyenler araç kiralama firmalarına akın ediyor. Araç kiralama firmalarına orta sınıftan lüks segmente kadar birçok seçenek için talep geliyor.

 

Rent A Car`a Yaz Dopingi!

 

Tatilde bol bol gezecekler dizel araç istiyor

Uzun uzun tatil yapacak ve bol bol gezecek olan sürücüler dizel araçları tercih ediyor. Yakıt tasarrufu yapmak isteyenler özellikle firmalardan en az yakan araçları talep ediyor. Öte yandan araçların klimalı olması da yaz aylarında en çok talep edilen özelliklerden bir diğeri.

 

En çok talep Antalya ve Muğla`da

Oto kiralama firmalarından alınan bilgiye göre yazlıkçıların en çok araç kiralama talebinde bulundukları iller Antalya ve Muğla olarak göze çarpıyor. Örneğin Antalya`ya gitmişken Alanya, Demre, Kaş, Kemer, Konyaaltı, Manavgat gibi tatil yörelerinin çoğunu gezmek isteyen tatilciler, havalimanına iner inmez kiralık araç bulma telaşına düşüyor.

 

Bayram tatilinde talep tavan yaptı

Bayram tatillerinin yaz aylarına gelmesiyle de artık memleket ziyareti yerini yaz tatilleri aldı. Kış boyu durmadan çalışan vatandaş bayram tatillerinde kendini en güzel sahil kentlerine atmak istiyor. Hal böyle olunca da bayram tatillerinde kiralık araç talebi de fazlasıyla artıyor. Rent a car firmaları bu talepten çok memnun. Ancak rezervasyonu biraz erken yaptırmak gerekiyor. Öyle ki, son dakikaya kalırsa dilediğiniz gibi bir araç bulma şansınız biraz azalıyor.

 

 

 

Top