Rentgo

Otomobil Satışları Artmaya Devam Ediyor!


Yaz ve ardından sonbahar mevsiminin sona ermesi ile yeni yılın yaklaşması otomotiv pazarındaki hareketliliği daha da arttırdı. Rekabetin yoğun olduğu otomotiv sektöründe kur ve faizlerdeki yükseliş ikinci el araçlara talebi artırırken, firmaların 0 model araçlarda fiyat artışına gitmemesi de sıfır otomobillerdeki satışlara katkı sağladı.
 
 
Otomobil Satışları Artmaya Devam Ediyor!
 
Yılın 3. çeyreğini canlı geçiren otomotiv sektöründeki satışlar Türkiye`nin en büyük ilan sitesi ilanlarına da yansıdı. 2014 yılının üçüncü çeyreğine ait "vasıta" verilerine göre 1 Temmuz - 30 Eylül tarihleri arasında siteye verilen vasıta ilanı sayısı 1 milyon 528 bin 425`i geçti.
 

En Hızlı Satılan Marka

Verilere göre 2014 yılının üçüncü çeyrek rakamlarına göre, ilan giriş tarihinden bağımsız olarak en çok ve ortalama 8 gün ile en hızlı satışı yapılan marka Hyundai olarak gerçekleşti. Hyundai`yi 9 gün ile sırayla Volkswagen, Renault, Toyota, Ford ve Fiat takip etti.
 
En Çok Satılan Marka ve Model
En çok satılan otomobil markası 39 bin 913 adet ile Renault oldu. Tüketicilerin en çok tercih ettiği 2.el otomobil modeli olan Opel Astra ortalama 28 bin 500 TL`den satışa sunuldu.
 
Otomobil Satışları Artmaya Devam Ediyor!
 
En Çok Tercih Edilen Otomobiller
2011, 2012 ve 2010 model, beyaz renkli, yakıt tipi benzin ve LPG, manuel vites ve Sedan kasa olarak belirlendi. Alıcılar otomobillerini %59,7 oranında sahibinden almayı tercih ediyor.
 
 
 
 
Top