Rentgo

Mütekabiliyet, Araç Kiralama Firmalarını da Sevindirdi


Yabancıların Türkiye`den ev almasına kolaylık sağlayan mütekabiliyet yasası otomobil kiralama firmalarını da sevindirdi. Otomotiv sektörü de en az gayrimenkul kadar mütekabiliyet yasasından olumlu etkilendi. Ülkemizi yatırım fırsatlarından faydalanmak için ziyaret eden yabancılar sıklıkla araç kiralayarak, kiralık otomobil firmalarının yüzünü güldürdü.

 

Mütekabiliyet, Araç Kiralama Firmalarını da Sevindirdi

 

Türkiye`de, özellikle İstanbul`da git gide yükselen konut fiyatları, yüksek prim oranları yabancıları ülkemize çekiyor. Satışa çıkan yeni ve kapsamlı konut projeleri yabancı yatırımcıları adeta cezbediyor. Hal böyle olunca da Türkiye`ye ziyarete gelen yabancıların geçici otomobil ihtiyacı doğuyor. 

 

2014 yılının ilk 4 ayında yabancılara 5 binin üzerinde konut satışı gerçekleştirildi. İngiltere, Rusya, Suudi Arabistan, Kuveyt, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar vatandaşlarının ilgi gösterdiği gayrimenkul piyasası kiralık araba sektörünü de ayağa kaldırdı. Otomobil kiralama firmalarından edinilen bilgiye göre; bu süreçte en çok üst segmentte araç kiralandı.

 

Deniz manzaralı evler mercek altında

 Türkiye`den konut almaya gelen yatırımcılar özellikle deniz manzaralı projelere ilgi gösteriyorlar. 

 

 

Mütekabiliyet, Araç Kiralama Firmalarını da Sevindirdi

 

Konut projelerinin genellikle deniz gören blokları yabancılara satılmış oluyor. Yabancıların aradığı bir diğer özellik de konutun büyük olması. Özellikle yaşamak için ev alanlar muhakkak en büyük daire tiplerini tercih ediyor.  

 

Top