Rentgo

Kış Aylarında Gidilmesi Gereken 5 Yer


 

Kışın gelişiyle havalar artık buz gibi. Beklenen kar yağışının da birçok şehrimize yağmış olması tam anlamı ile güzel bir kış tatili için doğru zamanın geldiğini gösteriyor. Sevdikleriniz ile geçireceğiniz eşsiz bir tatil planlamak mı istiyorsunuz? Kış mevsimini içinizde hissedeceğiniz huzurlu bir tatil yapabileceğiniz en güzel noktaları seçtik. Bu mevsimde nerelere gidebileceğinizi sizler için sıraladık.

ABANT

Tartışılmaz doğal güzelliği olan Abant, her mevsim birçok tatilcinin uğrak yeri. Fakat kış mevsiminde harika kar manzarası ile tatilcileri büyüler. Buz tutmuş Abant Gölü’nün ve gölü çevreleyen muhteşem doğa manzarası ile karşı karşıya kalabileceğiniz bir cennettir adeta. Göl çevresinde doğa ile iç içe yürüyüş yapabilir, taze balık yiyebilir ve göl çevresindeki otellerde konaklayarak unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz. İstanbul’a 270 km uzaklıkta olan Abant’a kiralık aracınız ile 2 saat içerisinde ulaşabilirsiniz.

Kış Aylarında Gidilmesi Gereken 5 Yer

 

KAPADOKYA

İç Anadolu Bölgesi’nin en çok ziyaretçi çeken yerlerinden olan Kapadokya; rüzgarın sanat eseri gibi şekillendirdiği peri bacaları, bu eşsiz manzarayı yukardan izlemek için balonları, dillere destan şarapları, el yapımı çömlekleri ve kayaların oyularak otellere çevrilmiş hali ile mükemmel bir tatil tercihidir. Kış aylarında kar yağışı altında Kapadokya’yı gezmeli ve taştan otellerde konaklamalısınız.

Kış Aylarında Gidilmesi Gereken 5 Yer

 

SAPANCA

İstanbul’a yakın lokasyonu ile evinizden çok uzaklaşmadan dinlenebileceğiniz ve huzur bulacağınız kısa bir tatil için en doğru adreslerden biridir Sapanca. Hayran kalacağınız doğası, şirin otelleri, şahane manzaralara karşı hizmet veren restoranları ile şehrin tüm karmaşasından uzaklaşacağınız bir yer sizleri bekliyor.

Kış Aylarında Gidilmesi Gereken 5 Yer

 

ESKİŞEHİR

Yaz ve kış aylarında pek çok tatilciyi ağırlayan şehir son yıllarda adından oldukça söz ettiriyor. Şehrin içinden geçen Porsuk Nehri’nin manzarı ve etrafında yer alan keyifli mekanları ile Venedik’i hatırlatacaktır. Eğlenceli gece hayatı, kaliteli otelleri ve tarihi Odunpazarı ile güzel bir tatil tercihi olacaktır.

Kış Aylarında Gidilmesi Gereken 5 Yer

 

KAZ DAĞLARI

Kaz Dağları en çok ziyaret edilen doğal yerlerinin başında yer alıyor. Kaz Dağları’nın doğasını, şelalelerini yürüyüş yaparak keşfedebilirsiniz. Trekking severlerin ilk adresi haline gelen kaz dağları, kamp yapmak isteyen ve doğayı yaşamak isteyenlerin en çok gittiği yerlerin başında geliyor.

Top