Rentgo

Kiralanacak Araç Tipi Neye Göre Seçilmeli?


Günlük Kiralayacağımız Araç Tipini Nelere Göre Seçmeliyiz?

Günlük araç kiralamaya karar verdiniz ama birbirinden cazip seçenekler arasında karar veremiyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz. Aracın vitesi, sınıfı ve yakıt türüne karar verdikten sonra diğer segmentleri birlikte inceleyelim.

 

Gezi için araç kiralama: Gezileriniz için araç kiralarken aracın taşıyabileceği ağırlığa dikkat etmenizi öneririz. Eğer yanınıza alacağınız eşya sayısı fazla ise büyük bagajlı araçları tercih edebilirsiniz. Bebek arabası, bisiklet gibi eşyalarınızı da yanınızda götürmek isterseniz kiraladığınız araçta bu ekipmanların olmasına dikkat edin.

 

Aracı uzun yol için kullanacaksanız benzin deposunun ve araç hacminin büyük olmasına dikkat edebilirsiniz.

 

Kalabalık gruplar için araç kiralama: Kalabalık arkadaş ve aile grupları için araç kiralamak isterseniz binek araçların aile boylarını tercih edebilirsiniz. Aracın koltuk sayısının fazla olması ve bagaj alanının büyük olması keyifle yolculuk yapmanıza yardım edecektir.

 

2 kişilik seyahat için araç kiralama: Küçük binek araçlar 2 kişilik seyahatler için uygundur. Aracın arka koltuklarını da eşya depolamak için kullanabilirsiniz. Dilerseniz sun roof’lu araçları tercih ederek seyahatinizi renklendirebilirsiniz.

 

İş için araç kiralama: Eğer işiniz için araç kiralamak istiyorsanız işyerinizin ihtiyaçlarına göre tercih yapmalısınız. Kiralanacak araç yük taşıma için kullanılacaksa geniş iç hacim ve katlanabilir arka koltuk özellikleri ön planda tutulmalıdır.

 

Özetlemek gerekirse günlük araç kiralama işlemi için yolculuğun uzunluğu, kişi sayısı ve taşıyacağınız yük ağırlığı önem taşımaktadır. Uygun seçim yaparak keyifli bir yolculuk yaşayabilirsiniz.

Top