Rentgo

Karadenizin İncisi Ordu


 

Karadeniz bölgesinin en güzel şehirlerinden olan Ordu bünyesinde birçok güzellikleri barındırıyor. 2015 yılındaki hesaplamalara göre 715 bin nüfusa sahip Ordu, göç vermeye devam eden bir şehir. Karadeniz iklimine sahip olsa da Doğu Karadeniz Bölgesine göre daha az yağış alan Ordu, fındık üretiminde dünya lideri konumundadır. 2015 yılında açılışı yapılan Ordu-Giresun Havalimanına (OGU) ile şehire gelen ziyaretçi sayısı da artmış durumda. Havalimanına gelen tatilciler kiraladıkları araçlar ile Ordu’nun güzelliklerini daha detaylı gezme imkanı bulabiliyor. Ordu’da kiralayacağınız araç ile gezeceğiniz yerleri sıraladık.

Akyazı Plajı

Son dönemlerde turizm açısından gelişmeye başlayan ve tatilcileri kendine çekmeye başlayan şehirde birçok plaj yer alıyor. Özellikle 2014 yılında mavi bayrak alan Akyazı Plajı tatilcileri denizle buluşturan mükemmel bir sahile sahip. Ordu'ya gelen tatilciler sıcak yaz aylarında Akyazı Plajı'na akın ediyorlar.

 

Karadenizin İncisi Ordu

 

Boztepe

Ordu’ya gelindiğinde mutlaka yapılması gerekenlerden biri teleferikle Boztepe’ye çıkmaktır. Şehir manzarası eşliğinde 2350 metre uzunluğunda bir yolculuk sonrasında Boztepe’ye ulaşabilirsiniz. Yemek yiyebileceğiniz yerlerinde bulunduğu Boztepe'de semaver ile çay içemeyi unutmayın. Boztepe’ye gitmek için akşam saatlerinde gitmenizi öneririz. Böylelikle günbatımını Boztepe’den izleyebilir, Ordu’nun eşsiz manzarasının keyfini sürebilirsiniz. 

Karadenizin İncisi Ordu

Taşbaşı Kilisesi

Ordu’nun görülmesi gereken bir başka yeride de Taşbaşı Mahallesinde yer alan Taşbaşı Kilisesi. 1853 yılında inşaat edilmiş ve tamamı taştan yapılan klise tarihta bir süre cezaevi olarak kullanılsa da günümüzde çok amaçlı salon olarak kullanılıyor.

Karadenizin İncisi Ordu

Klisenin yer aldığı Taşbaşı Mahallesinde bulunan eski ahşap ve cumbalı evler karşılayacak sizi. Sizi geçmişe götürecek bu mahallede gezmek oldukça keyifli keyifli. 

Karadenizin İncisi Ordu

Şehri gezmek için Ordu Rentgo Araç Kiralama Ofisimize uğrayarak uygun fiyatlarla araç kiralayabilir, şehri doyasıya gezebilirsiniz.

Top