Rentgo

İzmir Klasik Otomobil Müzesine Kavuştu


İzmir’in ünlü işadamları Murat Özgörkey ve Selim Özgörkey kardeşler tarafından hayat tarzı haline gelen klasik otomobil tutkusu ile topladıkları 130 klasik otomobili , "Key Museum" adıyla sergilemeye karar verdiler. İzmir’in Torbalı ilçesinde 7 bin metrekarelik kapalı alan sahip müzede, 130 otomobil, 40 motosiklet ve 3 bin maket araba sergileniyor.

Özgorkey kardeşler çocukluklarından beri araba tutkunu olduklarını ve Batman’in otomobili olan Batmobil’in en sevdikleri oyuncak olduğunu söyleyerek, "Müzenin oluşumunun ilk temelleri o günlerde atıldı. Ama şimdi o Batmobil’in büyüğünü burada sergiliyoruz. Tam 12 yıldır bu müze için çalışıyoruz. Ama araçlarımızın hepsi yüzyıllık yaşlarına rağmen çalışır ve gider durumda" dedi.

İzmir Klasik Otomobil Müzesine Kavuştu

Çocukluklarından beri sürdürdükleri araba tutkusunu müze açarak sürdüren Özgerköy kardeşler, biriktirdiklerini oyuncak otomobilleri de sergiliyorlar. İzmir’e hem ulusal, hem uluslararası düzeyde bir müze kazandırdıklarını söyleyen Özgörkey İcra Kurulu Başkanı Murat Özgörkey müzeye gelen ziyaretçilerin arabalara hayran kaldıklarını ve çok beğendiklerini ve bunun kendisini çok memnun ettiğini söyledi. 

İzmir Klasik Otomobil Müzesine Kavuştu

Bu müzenin İzmir’de turistik bir destinasyon haline getirmek istediklerini belirtti. Otomobil koleksiyonlarına yeni araçlar da dahil ederek sergilenen araba sayısını artıracaklarını söyledi.

İzmir Klasik Otomobil Müzesine Kavuştu

Pazartesi ve Salı günleri hariç haftanın 5 günü ziyarete açık olan müzeye İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaştıktan sonra ofisimizden araç kiralayarak ulaşabilir, birbirinden güzel yüzlerce klasik arabayı yakından inceleyebilirsiniz.

İzmir Klasik Otomobil Müzesine Kavuştu

Top