Rentgo

Günlük Araç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler


Günlük araç kiralama son yıllarda hızla yaygınlaşıyor. Bunun en önemli sebepleri ise araç kiralama firmalarının kolayca ulaşılabilir olması ve araç kiralama fiyatlarının oldukça avantajlı olması.

 

 

Günlük araç kiralamada aracı teslim alırken ve teslim ederken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 

Öncelikle araç kiralama firmaları arasında iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Araç kiralama fiyatları, havalimanından araç kiralama, tatil için araç kiralama gibi ihtiyacınıza yönelik olarak firmanın sunduğu avantajları değerlendirmelisiniz.

Araç Kiralarken Gerekli Belgeler ve Sözleşme

Araç kiralarken gerekli belgelerin başında ehliyet gelmektedir. Aracı kiralayan kişinin A,B,F, grubu araçlar için yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması (en az 1 yıllık) ve 21 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Araç kiralarken sözleşmenizi de dikkatlice okumalı ve bir kopyasını saklamalısınız.

Ödeme ve Kasko

Araç kiralarken yapılan işlemler esnasında ödeme kredi Kartı ile toplam kira bedeli ve kiralanan sınıflara uygun provizyon olarak tahsil edilir. Bu fiyat içerisinde yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) kasko dahildir. % 18 KDV (KDV) dahildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir.

Top