Rentgo

Görmeniz Gereken Şehir: Batum


 

Son dönemlerde vizesiz ülkelere yoğun ilgi gösteren Türk halkı Batum’u tercihlerinin ilk sıralarında bulunduruyor. Gece hayatı ve şahane mimarisi ile ziyaretçilerini memnun eden Batum’a karayolu ile de ulaşım imkanı olması talebi artırıyor. Trabzon Havalimanı’ndan araç kiralayarak kara yolu ile Batum’a ulaşabilirsiniz. Sarp sınır kapısının hemen ötesinde bambaşka bir dünya sizi bekliyor. Batum’a gitmek için 10 haklı sebebi sıraladık.

 

1- Pasaport veya vizeye gerek duymadan sadece nüfus cüzdanınızı göstererek Batum’a  giriş yapabilirsiniz. Vize ücreti ve pasaport ücreti gibi maliyetleri karşılamak zorunda olmazsınız.

Görmeniz  Gereken Şehir: Batum

2- Sarp Sınır Kapısından kara yolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı yada İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Batum Havaalanına direkt uçuşlar ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Görmeniz  Gereken Şehir: Batum

3- Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Batum Bulvarı ve Aşk Heykelinin gibi birçok ünlü yeri gezme fırsatı bulabilir, sosyal medyada paylaşacak mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Görmeniz  Gereken Şehir: Batum

4- Uzun kumsalları ve siyah kuma sahip plajları ile doyasıya yüzebilirsiniz.

Görmeniz  Gereken Şehir: Batum

5- Hareketli eğlence hayatı ile eğlenceye doyabilir, casinolarda şansınızı deneyebilirsiniz.

6- Yabancısı olmadığınız Karadeniz iklimi sayesinde yılın her mevsimi Batum’a gidebilirsiniz. Ilıman iklimi gezmeye ve şehrin tadına varmaya oldukça elverişli.

7-  Batum Botanik Bahçesi’ndeyeşilin her tonunu bulabilir,birbirinden farklı binlerce bitkiyi tanıyabilirsiniz.

Görmeniz  Gereken Şehir: Batum

8- Son dönemlerde türklerin yoğunlukla talep göstermesinden dolayı şehirde dil problemi yaşamazsınız. Halk türkçeden az da olsa anlamaktadır.

9- Zengin Batum mutfağını keşfedebilir, tadı dillere destan Harço Çorbası, Sulguni Peyniri, Haçapuri ve Hinkal’i tadabilirsiniz.

Görmeniz  Gereken Şehir: Batum

10- Her bütçeye uygun kaliteli konaklama imkanlarına sahip Batum Otelleri‘nde konaklayabilirsiniz.

Top