Rentgo

Gaziantep Sizi Bekliyor


 

Yoğun geçen iş hayatı, trafik ve kalabalıktan mı sıkıldınız? Bir hafta sonu kaçamağı yaparak Doğunun Paris’i  Gaziantep’e gitmeye ne dersiniz. Tarihte yolculuk yaparken kültürel zenginleri ve doğal güzellikleri gezebilir, eşsiz Gaziantep mutfağının en lezzetli yemeklerini tadabilirsiniz. Gaziantep Havalimanı’na ulaştıktan sonra Rentgo ofisimizden uygun fiyatlarla araç kiralayın. Havalimanına 20 km uzaklıkta şehir merkezine gitmek için yola çıkıyoruz.

Gaziantep'e geldiğinizde en başta görmeniz gereken yer Zeugma Müzesi’dir. 2011 yılında ziyarete açılan müze 1700 metrekarelik mozaikleri ile dünyanın en büyük mozaik müzesidir. Büyüleyici eserlere sahip müze, sahip olduğu antik kent kalıntıları ve mozaikleri ile sizi kendine hayran bırakacak. 

Gaziantep Sizi Bekliyor

Müzenin en önemli eseri Çingene Kız mozaiğidir.Zeugma Müzesi’nin simgesi haline gelen mozaikte yer alan kişinin Çingene bir kıza benzetilmesinden dolayı mozaiğe Çingene Kız Mozaiği adı verilmiştir. Müze çevresinde ve şehir merkezinde bu mozaiğin resmini ve hediyelik eşyalarını göreceksiniz.

Gaziantep Sizi Bekliyor

 

Müzeden çıkarak şehir merkezine ulaştıkta sonra görmeniz gereken bir başka yer Zincirli Bedesteni. 300 yıllık geçmişi bulunan çarşıda 73 adet dükkan yer alıyor. Çarşı içindeki dükkanlarda yemeni baharat, bakır ve ahşap süs eşyasından çantaya kadar binlerce çeşit hediyelik eşya bulabilirsiniz.

Gaziantep Sizi Bekliyor

Gaziantep'in muhteşem yemeklerini tatmadan geri dönmeyin. Şehir içinde yer alan yüzlerce kebap salonları, birbirinden güzel baklava dükkanları, beyran içebileceğiniz restauranlar sizleri bekliyor. Şehirde en iyi yemek nerde yenir sorusuna hemen hemen herkesten aynı cevabı alırsınız “İmam Çağdaş”. Şehirdeki tek şubede hizmet veren restaurant da birbirinden güzel kebapları ve tatlıları yemeğe doyamayacaksınız. Meşhur Antep Lahmacunu, Katmer, Ciğer, Beyran gibi yemekleri yedikten sonra, kiralık araç ile havalimanına geri dönebilirsiniz.

Gaziantep Sizi Bekliyor

Top