Rentgo

Ege Köylerini Geziyoruz


 

Ege bölgesinin küçük ve şirin köylerini içine alan, sizleri samimi insanlarla tanıştırmak için muhteşem bir gezi programı planladık.

1.Gün

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaştınız. Havalimanı ofisimizden kiralayacağınız araba ile İzmir Merkez’e gelin. Meşhur İzmir Saat Kulesi önünde resim çekilerek facebook da kendinizi etiketlediniz. Sonrasında Kemeraltı Çarşısı‘nda bir tur attıktan sonra Konak’da  denize karşı kahvaltı yapın ve çayınızı yudumlayın.

İzmir’in güzel havasını tatdıktan sonra Birgi‘ye ulaşmak için kiraladığınız araç ile yola çıkın. Türkiye’deki en samimi ve en doğal köyü sessiz ve huzulu bir şekilde sizi karşıladı. Osmanlı mimarisinin el değmemiş haline sahip köy evlerini inceleyebilir ve fotoğraflarını çekmeye doyamıyacaksınız. Anadolu’nun en eski camilerinden olan Ulu Cami ve Gazi Umur Bey Anıtı‘nı gezin. Birgi’nin en güzel binalarına sahip Camii-i Kebir Mahallesi‘ni gezin. Dar ve taş ile döşenmiş sokakları dolaşın. Geceyi Birgi’nin taş otellerinden birinde geçirin.

Ege Köylerini Geziyoruz

2.Gün

Kahvaltı ile başladığınız güne dünyanın en güzel köylerinden biri olan Şirince köyü ile devam edin. Şaraplarıyla ünlü bu rum köyünü sokak sokak keşfe çıkın. Safranbolu mimarisinde benzeyen nostaljik evleri ve mahalleleri gezin. Tatil dönüşünde arkadaşlarınıza hediye etmek için el yapımı şaraplardan almayı unutmayın.

Ege Köylerini Geziyoruz

Kiralık aracanız ile Bafa Gölü’ne gitmeyi unutmayın. Hayran kalacağınız eşsiz doğasıyla karşılayacak sizi. Göl karşısında çayınızı içerken hayallere dalacaksınız.

Ege Köylerini Geziyoruz

Top