Rentgo

Bunu Yapmıyorsanız Araba Almayın!


Siz de işe giderken toplu taşıma kullananlardan mısınız? O halde uyaralım, aracınız durduğu yerden paranızı yiyor! Araçların masrafları git gide artarken kullanıcılar ulaşım için daha mantıklı yollar aramaya başladı. Özellikle arabasını her gün kullanmayanlar boşu boşuna yüksek meblalarda ücretler ödüyor. Yalnızca hafta sonu araç kullananlar ya da haftada 2-3 gün kullananlar için daha uygun bir alternatif var, araç kiralamak!

 

Bunu Yapmıyorsanız Araba Almayın!

 

Öncelikle kalemi kağıdı hazırlayın ve aracınızın size getirdiği yıllık masrafı hesaplayın. Kaskosunu, vergisini, bakımını, hepsini hesaba katın... Daha sonra yalnızca ihtiyacınız olduğunda araç kiralarsanız yıllık ortalama ne kadar harcamış olacaksınız, bunu da bir hesaplayın. Sonuçta muhtemelen kiralama seçeneğinin daha karlı olduğu çıkacaktır.

Yıl içinde yaptığınız kilometreyi iyice hesaplayın, buna bağlı olarak ortaya çıkacak onarım giderlerini de hesaba katmayı unutmayın. Araç kiralarsanız bu sorunların hiç biriyle uğraşmayacaksınız. Özellikle lüks araçlarda tüm bu masraflar çok daha fazla. Bu araçların yıllık maliyetleri gerçekten el yakacak cinsten.

 

 

Bunu Yapmıyorsanız Araba Almayın!

 

 

Araç kiralamak için çevrenizdeki en uygun kiralama firmasıyla görüşüp, beklentilerinize en uygun aracı bulabilirsiniz. Üstelik seçtiğiniz aracı yıllarca kullanmak zorunda da değilsiniz. Her seferinde farklı farklı araç deneyimleri de yaşayabilirsiniz. Sürekli aynı firmadan araç kiraladığınız takdirde indirim imkanlarından faydalanmanız da mümkün.

Top