Rentgo

Assos`u Hala Görmediniz Mi?


Çanakkale`nin Ayvacık ilçesinde bulunan Assos Antik Kenti mutlaka görülmesi gereken bir yer. Edremit Körfezi ve Midilli Adası`nın karşısında bulunan Assos, sönmüş bir volkanın eteğinde yer alıyor.

 

Assos`u Hala Görmediniz Mi?

 

3 bin yıllık geçmişi olan Assos, tarih boyunca birçok kültürü ağırlamış. Ilıman bir havaya sahip olan bölgede Kazdağları`ndan esen rüzgarlı ve nemsiz hava yaz günlerinin bunaltıcı geçmemesini sağlıyor.

Her yıl özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında pek çok tatilciyi ağırlayan Assos`a gittiğinizde mutlaka avcı böreği, otlu gözleme, Behramkale mantısı ve kabak çiçeği dolması yemelisiniz. Ayrıca peynir helvası, dondurmalı waffle ve damla sakızlı Türk kahvesi de Assos`ta denenmesi gereken lezzetlerden.

 

 Assos`u Hala Görmediniz Mi?

 

 

Görmeden Dönmeyin

 

Assos`ta rahatlıkla gezebileceğiniz bir araç kiralayarak görülmesi gereken tüm yerleri görebilirsiniz. Örneğin rent a car firmalarından kiralık Ford Focus  ile hem ekonomik hem keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

 

 

Assos`u Hala Görmediniz Mi?

 

Assos`a gitmişken Assos Antik Kenti`ni baştan aşağı mutlaka gezin. Ayrıca Assos Antik Kent Limanı, Assos Athena Tapınağı, Babakale, Truva, Zeus Sunağı mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Bunların yanı sıra Kadırga Koyu, Bahramkale Köyü, Kazdağı Milli Parkı, Sütüven Şelalesi, Adatepe ve Antik Tiyatroyu da görmeden dönmeyin.

 

Assos`u Hala Görmediniz Mi?

 

Huzurun ve sakinliğin merkezi olan Assos`ta bulunan doğal ürünlerden de satın alabilirsiniz. Özellikle zeytin yağı ve dağ kekiği almadan dönmemenizi öneririz.

Top