Rentgo

Araç Kiralarken Atılan İmzalara Dikkat!


Yazın gelmesiyle birlikte araç kiralama talepleri de arttı. Uzmanlar araç kiralamak isteyenleri uyarıyor! Uzmanlar, sürücüleri özellikle araç kiralarken attıkları imzalar konusunda dikkatli olması gerektiğini belirtiyor. Rastgele kiralama yapılan yerler yerine kurumsal ve güvenilir araç kiralama şirketlerinin tercih edilmesi gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, açık senetlere imza atılmaması gerektiğinin de altını çiziyor.

 

Araç Kiralarken Atılan İmzalara Dikkat!

 

Kendinizi bitmek bilmeyen davaların içinde bulmak istemiyorsanız araç kiralarken imza attığınız yazılara mutlaka çok dikkat edin. Alınan kredi kartı fotokopileriniz ve araçlara yapılmayan sigortalar da ileride başınızı ağrıtabilir.

 

Araç kiralamak istiyorsanız mutlaka resmi araç kiralama ofislerine başvurun. Sektörde emlakçı gibi hiç alakası olmayan kişiler araç kiralama hizmeti veriyor. Eşten dosttan toplanan araçları kapısının önüne koyan dükkan sahipleri kısa yoldan para kazanmaya çalışıyor. Bu kişilere kredi kartı bilgilerinin verilmesi de tahmin edebileceğiniz üzere epey tehlikeli bir durum.

 

Araç Kiralarken Atılan İmzalara Dikkat!

 

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği TOKKDER yetkilileri araç kiralamada boş senete imza atılmaması için ısrarla uyarıyor. Bunun merdiven altı firmalar tarafından kötüye kullanıldığını belirten yetkililer ortaya ödenmesi güç yüksek meblalı borçların çıkabileceğini belirtiyor. Bu tip imza atılan senetlerin hacizle karşı karşıya bırakabileceğini ifade eden yetkililer, senedi imzalayan kişinin borcunun olmadığını ıspat etmesi için dava açması gerektiğini ve bunun da yıllarca sürebileceğini söylüyor. Bu tarz mağduriyetler yaşamamak için sürücüler mutlaka resmi araç kiralama firmalarını tercih etmeli.

Top