Rentgo

Araç Kiralamada En çok Otomatik Vites Tercih Ediliyor


Yapılan araştırmalara göre araç kiralamalarında en çok otomatik vites araç tercih ediliyor.Türkiye`de son yıllarda araç kiralama talebi ciddi oranda büyüyor. Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte bayram yaşayan sektörde artık araç kiralayanlara hızlı ve sorunsuz hizmet sunuluyor.

 

Araç Kiralamada En çok Otomatik Vites Tercih Ediliyor

 

Havalimanı Rent a car firmaları son model marka ve model araçları kullanıcıya sunarak güvenli ve kaliteli araç kullanma imkanı sağlıyor. Araç kiralama şirketlerinden alınan verilere göre insanlar daha çok otomatik vites araç kiralıyor.

Bu da gösteriyor ki araç kiralayanlar genellikle konfor ve rahatlık arıyor. Kiralanan araç tipleri arasında ön plana çıkan otomatik vites araçlara da artık şirketler daha çok yer veriyor.

 

Özellikle kadınlar düz vites kiralamıyor

Araç kiralama şirketlerinden alınan bilgiye göre araç kiralayan kadın sürücüler çoğunlukla düz vites tercih etmiyor. Kiraladıkları araçta rahatlık arayan kadın sürücüler son model, küçük, rahat kullanımlı otomatik vites araçları tercih ediyor.

 

Uzun yolda düz vites talebi artıyor

Uzun yolda kullanmak için araç kiralayan sürücüler ise daha çok düz vites araçları tercih ediyor. Trafiğin olduğu kalabalık bölgelerde araç kullanma durumu olmayan sürücüler otomatik vitesi pek fazla tercih etmiyor. Bu sebeple özellikle yaz tatiline çıkacak kullanıcılar üstün performanslı düz vites otomobilleri tercih ediyor.

 

 

Top