Rentgo

Arabayla Karadeniz Turu Destinasyonları


Türkiye’nin akciğerleri Karadeniz’de uzun yola çıkmak doğaya, tarihe, kültüre ve özellikle de yemeğe doymak demektir. Arabayla Karadeniz’i turlarken yolculuk boyunca camlarınız birer tabloya dönüşecek; Karadeniz’in güzelliği seyahatiniz boyunca peşinizi bırakmayacaktır. Şimdi çayları fulleyin, Karadeniz haritasını elinize alın, uzun yola çıkıyoruz!

 

Safranbolu

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Safranbolu Karadeniz turu yapacakların es geçmemesi gereken bir destinasyon. Tarihi dokusunu günümüze kadar korumuş bu şirin kasaba yerli ve yabancı birçok turistin uğrak noktası.

 

Amasra

Karadeniz’in incisi Amasra’nın güzelliği daha yollarında başlıyor. Amasra yoluna saptığınızda muhteşem manzarası eşliğinde şehre gitmek beklentilerinizi daha varmadan karşılayacak. Güneşin batışının en güzel izlendiği yerlerden biri olan Amasra’nın kendi lezzetlerini tatmadan dönmemeniz şiddetle tavsiye edilir.

 

Amasya

Şehzadeler şehri Amasya tarih meraklılarının tadını sonuna kadar çıkartabileceği bir yer. Eğer bir tarih meraklısıysanız kral mezarlarını ziyaret etmeniz şart. Ayrıca şehir içinde Osmanlı zamanından kalma Cami, külliye, medrese, saray gibi tarihi yapılar bulunmakta.

 

Ayder Yaylası

Tarihi 14. Yüzyıla dayanan Ayder Yaylası, şöhreti Karadeniz sınırlarını aşmış bir güzelliğimizdir. Yaylada geçirdiğiniz her dakika, bir doğa tablosunun içinde yaşıyormuşçasına hissettiriyor. Kaplıcaları, yöresel yemekleri ve hiç beklenmedik anda bir yerlerden duyulan tulum sesleriyle Ayder Yaylası görülmeden önce ölünmemesi gereken yerlerin başında geliyor.

 

Uzungöl

Arabayla Karadeniz turu yaparken Trabzon’a 100 km uzaklıktaki bu cennet köşesine uğramadan olmaz. Huzurun başkenti olan bu yerleşke şehrin sıkıntısından kaçmak için birebir.

 

Sümela Manastırı

Dünyanın eşsiz güzelliklerinden biri olan Sümela Manastırı Karadeniz turunun olmazsa olmaz durağıdır. Hristiyanlar için tarihi ve kültürel öneme sahip bu manastırda başka yerde bulamayacağınız bir doğa manzarası sizleri bekliyor.

Top