Rentgo

Alaçatı Sizi Tatile Bekliyor!


Son zamanlarda oldukça ünlenen Alaçatı; sörfü, hafta sonu kurulan antika pazarları, tarihsel cumbalı konakları, denizi, plajları, deniz sporları, geleneksel mimari evleri, tarihsel dokusu korunarak restore edilmiş binaları,sokakları ve eğlence merkezleriyle bu yaz da tatil severlere ev sahipliği yapıyor. Tüm bu özellikleriyle son 5 yılda kayda değer bir gelişim gösteren Çeşme`nin küçük beldesi Alaçatı, İzmir`in incisi haline gelmiş durumda. Bu arada konu Rüzgar Sörfü olunca Alaçatı`ya ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Zira Alaçatı rüzgar sörfüne elverişlilik bakımından dünyanın en elverişli plajlarına sahiptir.
 
 
Alaçatı Sizi Tatile Bekliyor!
 
 
Şehrin girişinde sizleri karşılayan çok hoş cafe`lerde eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Özellikle tatil mevsimlerinde geceleri, gündüzlere göre çok daha cıvıl cıvıl. Bu bakımdan gündüzleri Arnavut kaldırımlara sahip sokaklarda rahatça yürüyebilir ve tarihte yolculuk edebilirsiniz. Ayrıca alışveriş yapabilir ve geceleri kaliteli eğlence merkezlerinde zamanınızı değerlendirebilirsiniz.Tarihin içerisinde yolculuk edeceğiniz Alaçatı`da, butik otellerde konaklama imkanı ile yürüme mesefesinde denize ulaşabileceğinizi de hatırlatalım.
 
 
Alaçatı Sizi Tatile Bekliyor!
 
 
Güneyinde yer alan sörf kulüpleri bir çok deniz sporu meraklılarına ev sahipliği yapmaktadır.Profesyonel sporcuların antreman yaptığı koylarda, günün stresini atmak için özel ders alma imkanı da mevcut. 
 
 
Alaçatı Sizi Tatile Bekliyor!
 
 
İzmir`e 72 km uzaklıkta bulunan Alaçatı İzmir Adnan Menderes Havaalanına`da 90 km uzaklıkta, Adnan Menderes havalimanından kiralayacağınız aracınızla otoyol ile 45 dk` da ulaşım sağlayabilirsiniz. Alaçatı`da yaptığınız tatili arkadaşlarınızla paylaşmak için sabırsızlık duyacaksınız.
 
 
Top