Rentgo

Abant`ı Hala Görmediniz mi?


Bolu`ya yaklaşık 40 km uzaklıktaki Abant gölü, her haftasonu Türkiye`nin farklı illerinden ziyaretçiler ağırlıyor. Bolu Ankara arası yaklaşık 180 milometre, Bolu İstanbul arası ise yaklaşık 240 kilometre. Aracınız yoksa mutlaka araç kiralayarak gidin Bolu`ya... Gezecek o kadar çok yer var ki...

 

Abant`ı Hala Görmediniz mi?

 

Bolu`da gezebileceğiniz yerler arasında Abant gölü, Kartalkaya Kayak Merkezi, Gölcük ve Yedigöller başlıcaları... Öncelik vermeniz gereken yer şüphesiz ki Abant Gölü... Bolu`ya yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Abant çevresinde piknik alanları bulunuyor. Kiraladığınız araca piknik eşyalarınızı yükleyip burada sevdiklerinizle keyifli bir piknik yapabilirsiniz. Yedigöller İstanbul arası ise yaklaşık 310 kilometre. Yolun bozuk kısımlarında dikkatli olmalısınız. Ardından yedi farklı gölün birarada olduğu doğa manzarasını görebilirsiniz.

 

Abant`ı Hala Görmediniz mi?

 

Batı Karadeniz bölgesinde Bolu ilinin kuzeyinde Zonguldak ilinin güneyinde Düzce ilinin doğusunda yer alan Yedigöller Milli Parkı`na Bolu İli Mengen ilçesinden ulaşım sağlanabiliyor. Öte yandan Ankara-İstanbul karayolunun 152`nci km`sinden Yeniçağa ve 190 km`sindeki Bolu ilinden kuzeye ayrılan yollarla ulaşım mümkün. Kışın Bolu-Yedigöller güzergahı karla kapalı olduğundan ulaşım sadece Yeniçağa-Mengen-Yazıcık üzerinden gerçekleşiyor.

 

Abant`ı Hala Görmediniz mi?

 

Her iki yolun da yaklaşık 30 km`lik bölümü stabilizedir. Eğer kışın kayak yapmak istiyorsanız Bolu Kartalkaya arası yaklaşık 38 kilometredir. Burada konaklayabileceğiniz yerler de mevcuttur. İstanbul veya Ankara`daysanız yakın bir yerde kayak yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Top