Rentgo

2016 Resmi Tatil Günlerinde Neler Yapılabilir?


 

2016 yılına girdiğimiz şu günlerde, her yıl olduğu gibi resmi tatil günlerinin tarih ve gün sayıları özelikle çalışanlar için merak konusu olmaya devam ediyor. Erken rezervasyon indirimlerinden yararlanmak isteyen tatilciler 2016 resmi tatillerini önceden öğrenip, izinlerini erkenden ayarlayarak uygun araç kiralama ve otel fiyatlarından yararlanabiliyorlar. 2016 yılındaki resmi tatilleri araştırdık ve bu tatillerde neler yapabileceğinize dair programlar hazırladık.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 1 Mayıs İşçi Bayramı

Baharın en güzel günlerinde, cumartesi ve Pazar günlerine denk gelen bayramlarda 2 günlük hafta sonu tatilleri yapmak için yakın yerlere doğru kısa yolculuklar yapabilirsiniz. Doğa ile iç içe olan Abant, Sapanca, Bolu gibi yerlere giderek güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

2016 Resmi Tatil Günlerinde Neler Yapılabilir?

 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Perşembe gününe denk gelmesi ile Cuma günü izin kullanarak 4 gün sürecek bir tatil yapabilirsiniz. Antalya, İzmir, Bodrum, Gaziantep, Trabzon gibi havalimanları olan şehirlere gidebilir, havalimanından kiralayacağınız araç ile güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

2016 Resmi Tatil Günlerinde Neler Yapılabilir?

 

Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramı’nın arife günü 5 Temmuz Pazartesi gününe denk geliyor. 9 günlük büyük bir tatil yapmak için Cuma günü 1 gün izin almanız yeterli. Uzun soluklu yurtdışı turları yapmanız için mükemmel bir mevsim. Vizesiz Ukrayna, Rusya yada Uzakdoğu turlarına katılabilir yada gemi turları ile Akdeniz ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Benelüks-Paris veya Orta Avrupa gibi turlara katılarak 9 günlük tatile 4-5 ülkeyi sığdırabilirsiniz. Erken rezervasyon imkanlarından faydalanmak için herkesin tatil tercihini bu tarihlerde kullanacağını unutmayarak şimdiden tatil planınızı yapmaya başlayın.

2016 Resmi Tatil Günlerinde Neler Yapılabilir?

 

30 Ağustos Zafer Bayramı

Salı gününe denk gelen bayram için pazartesi günü izin kullanabilir Bodrum, Marmaris, Çeşme, Kuşadası, Ayvalık gibi deniz sahilleri mükemmel olan yerlere gidebilir. Deniz-kum-güneş muhteşem üçlüsünü içeren güzel bir tatil yapabilirsiniz. Yurtdışına çıkmak istiyorsanız vizesiz Yunan Adaları turlarına da katılmanızı öneririz.

2016 Resmi Tatil Günlerinde Neler Yapılabilir?

 

Kurban Bayramı

12 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı koskoca bir 9 günlük daha tatili sizlere sunuyor. Bayramınızı memleketinizde geçirebilirsiniz. Eğer memleketiniz Trabzon ise yaylalara gitmek için mükemmel bir zaman. Doğa ile iç içe bir tatil geçirebilir, damak tadınıza uygun yemekler yiyebilir, yayla şenliklerine katılabilir, Sümela Manastırı, Uzungöl gibi birçok ünlü yeri ziyaret edebilirsiniz.

 

2016 Resmi Tatil Günlerinde Neler Yapılabilir?

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

2016 yılının son resmi tatili olan Cumhuriyet Bayramı yine bir hafta sonuna denk geliyor. Hafta sonunu şehrinizde geçirebilir, yakın bölgelerde yer alan doğal güzellikleri gezebilirsiniz.

2016 Resmi Tatil Günlerinde Neler Yapılabilir?

 Yeterince dinlenme ve gezme fırsatı bulacağımız 2016 resmi tatilleri için planlarınızı şimdiden yapmaya başlayın ve erken rezervasyon kampanyalarından yararlanın. 

Top