Rentgo

2014 Yılın Otomobili İçin 7 Finalist Açıklandı!


Yılın Otomobili- Car of the Year, seçimleri büyük bir heyecanla devam ediyor. Pek çok modelin aday olarak gösterildiği organizasyonda son 7 finalist model arasında son yıllarda hep olduğu gibi elektrikli ve çevreci arabalar da bulunuyor.
 
Finalistler şu şekilde sıralanıyor: Peugeot 308, BMW i3, Citroen C4 Picasso, Mazda 3, Mercedes-Benz S-Serisi, Skoda Octavia ve Tesla Model S.
 
2014 Yılın Otomobili İçin 7 Finalist Açıklandı!
 

BMW i3

, ilk trafiğe çıktığı tarihten bu yana otomotiv sektörünün geleceğini yönlendirecek bir araç olarak yorumlanıyordu. Elektrikli otomobil konusuna realist bir şekilde yaklaşan i3, ilginç tasarımı ve rakiplerden tamamen farklı yapısıyla hayranlık uyandırıyor. 
 
Menzil uzatıcı ile satın alındığında daha uzun mesafelerde yolculuk edebileceğiz elektrikli araç i3, şehir hayatını kolaylaştıracak bir boyuta sahip. Sürücüsünün rahatlığını ön plana koyan iç yapısı ve kullanımı alanı ile birlikte teknolojik donanımları ile sürücülerine keyifli bir şekilde seyahat ettirebilecek.
 
2014 Yılın Otomobili İçin 7 Finalist Açıklandı!
 
Mazda 3 de finale kalması beklenmeyen araçlardan biri. Markanın uzun zamandır değişmeyen dış tasarımına sahip sahip modeli olan 3, 2013 yazındaki yaşadığı büyük değişim ile adeta başka bir kimliğe büründü. Dış tasarımı daha yırtıcı ve agresif yapısıyla ön planda iken, beklenenin aksine iç mekanda daha geniş alan sunulmasına otoritelerin en beğendiği özelliklerden biri. Rakip modellerin sahip olduğu tüm özellikleri sunan 3, sınıfındaki etkisiz dönemlerini geride bırakacak gibi görünüyor. Sınıfının geleceğinde önemli rol oynayacağını düşündüğümüz Mazda 3, multimedya donanımları ve ön konsolunda kullandığı malzeme ve teknoloji ile de rakiplerinden bir adım önde görünüyor.
 
2014 Yılın Otomobili İçin 7 Finalist Açıklandı!
 
Citroen C4 yenilikçi tasarımı ve üstün teknolojik donanımları ile aile otomobilleri modelleri arasında en çok ilgi çeken model olarak gösteriliyor. Finale kalması beklenmeyen Citroen C4, elektrikli rakiplerine göre kazanma ihtimali çok düşük. Ancak sahip olduğu özellikler, geniş iç yapısı, yenilikçi dış kasası, sınıfına çığır açacak gibi görünüyor. Sınıfına katmış olduğu yenilikçi tarzı ile bu yarışta kazanması için bir ihtimal daha var diyebiliriz.
 
2014 Yılın Otomobili İçin 7 Finalist Açıklandı!
 
 
Mercedes-Benz S-Serisi, tanıtımı ile birlikte otomotiv sektöründe büyük bir yankı uyandırdı. Otomotiv sektörü içinde büyük öneme sahip olan S-Serisi, güvenlik donanımını ön plana koyarak otomotiv sekötünde öncü olmaya devam ediyor. Hayran bırakan yenilikleri, otel süitlerini andıran bir mekanı ile sınıfında açık ara en ön planda bulunan S Serisi tahtındaki liderliğini sürdüreceğe benziyor. Buna rağmen birincilik olasılığını düşük olarak gördüğümüz aracın bu tür bir ünvana ihtiyacı olduğu da söylenemez.
2014 Yılın Otomobili İçin 7 Finalist Açıklandı!
 
Peugeot 308, hatchback modelleri ile küçük ve kompakt sınıfta yer alarak sınıflarına yön veren bir markanın ürünü. Tamamen bir değişim içinde olan Peugeot imajı ile hiç olmadığı kadar sade ve temiz bir görüntüye sahip. Hafif oluşu ile çevreye ve bütçeye daha az zarar veren 308, sınıfını için büyük çığırlar açmıyor ancak iç mekanı ile rakiplerinin alışılan orta konsol tasarımını adeta yıkıp geçiyor. Dokunmatik renkli ekran üzerinden yapılan işlmeler, huzurlu ve rahat bir sürüş ortamı yaratıyor. Yenilenen platform ve motorlar ise alışılan Peugeot 308`in tarihin derin sayfalarına gönderiyor.
 
2014 Yılın Otomobili İçin 7 Finalist Açıklandı!
 
Skoda Octavia, sedanlar arasında paranın karşılığını en önemli modellerden biri. Skoda`ya gösterilen önyargıyı yıkmak için yola çıkan Yeni Skoda tasarımı ile büyük bir adım atarak, iç mekanda yüksek hacme ve akıllı depolama çözümlerine sahip. 2012 yılında tanıtılmış olmasına rağmen yarışa bu sene dahil olan Octavia, marka için büyük guru kaynağı. Ekonomik kullanımı ve harika sürüşü ile Octavia, yüksek fiyatlı otomobillerin daha iyi olduğu düşüncesine tamamen yıkıyor. Yılın Otomobili olmasını beklediğimiz model Skoda için büyük bir başarı.
 
Top