Rentgo

2014 Model Makyajlı Volkswagen Polo Yollarda!


Otomobil sektörünün önde gelen firmalarında Alman devi Volkswagen,Türkiye`deki son yıllarda artan pazar payının etkisiyle, araçlar üzerindeki AR-GE çalışmalarını da artırdı. 

2014 Model Makyajlı Volkswagen Polo Yollarda!

Bu doğrultuda bir çok modelini yenileyen Volkswagen, en çok talep sağladığı Volkswagen Polo üzerindeki çalışmalar sonucunda 2014 model majyajlı modelini piyasaya sürdü. Volkswagen ailesinin küçük haylazı olarak nitelendirilen Yeni Polo 2014 yılının mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı`nda görücüye çıktı. Aracın genel olarak yapısında değişiklik yapmayan firma, ek özellikler ve makyajlı yapısıyla B segmentindeki yerini güçlendirmeyi amaçlıyor. Sınıfının en başarılı otomobili olarak gösterilen Volkswagen Polo 2014 yılı içinde Türkiye`de en çok araç satış rakamlarına ulaşan Volkswagen`in,bu başarıyı sağlamasındaki en büyük etken olarak gösteriliyor.

 

2014 Model Makyajlı Volkswagen Polo Yollarda!

 

2014 modeliyle birlikte daha güçlendirilmiş motor seçenekleriyle görücüye çıkan Volkswagen Polo kardeşi olan Volkswagen Golf`a yoğun ilgi sebebi olan1.6 TDİ motorunu geliştirerek,1.4 TDİ motor seçeneği ile birlikte 210 nm tork üretirken, 90 ve 105 beygir güç üreterek Volkswagen Polo`yu tercih eden tüketicilere B segmetinde de yüksek performansın sağlanabileceği imkanları sunuyor. Yakıt tüketiminde rakiplerine gösteriş yapmayı amaçlayan Volkswagen Polo 100 km`de 3.2 lt yakıt tüketimi sağlayarak rakiplerini kıskandırıyor.

 

Rent a car firmaları, tüketicilerin yenilenen Volkswagen Polo`ya yoğun talep gösterdiğini, yakıt tüketimindeki avantajları ve sağladığı yüksek konfor sebebiyle müşterilerin memnuniyetini sağladığını ve buna bağlı olarak Volkswagen Polo kiralama sayısında yoğun talep yaşandığını belirtmekte. Volkswagen Polo 2014 yılında olduğu gibi 2015 yılında da adından söz ettireceğe benziyor.

 

 

Top