Türkiye'nin yerli ve milli markasından bir ilk daha! Çok Yakında!
Rentgo

Merzifon Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Merzifon Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

 

Merzifon Havalimanı Ofisi

 


Ordu’yu ve çevre illerini dilediğiniz gibi keşfetmek için Rent Go Merzifon Şehir Ofisi’nin sunduğu araç kiralama ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.


Ofis Adresi: Amasya Merzifon Havalimanı iç hatlar gelen yolcu terminali 

 

Rent Go Merzifon Ofisi’ne Nasıl Gidilir?


Rent Go Merzifon Şehir Ofisi, Amasya Merzifon Havalimanı’na sadece 9 kilometrelik mesafede yer alıyor. Rent Go’ya gitmek için havalimanından çıktıktan sonra D 100 kara yolunu takip etmeniz ve yol ayrımında Zübeyde Hanım Caddesi’nden devam etmeniz gerekiyor.  

 

Telefon Numarası: 0532 130 79 69 / 0544 203 55 77 

 

Çalışma Saatleri: 07.00 - 23.59


Amasya Yol Durumu


Amasya’da trafik genel olarak akıcı ilerliyor. Yoğunluğun oluşabileceği noktalar arasında Mustafa Kemal Paşa, Atatürk ve Yavuz Acar Caddesi yer alıyor. Amasya’nın çevre illeri ise Çorum, Samsun ve Tokat.


Çevre İller

Mesafe

Yolculuk Süresi

Amasya-Tokat

100 km

75 dk

Amasya-Çorum

114 km

95 dk

Amasya-Samsun

150 km

120 dk

 


 

Amasya Rehberi


Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Amasya; doğal güzellikleri, tarihin mistik havası ile buluşturuyor.


Amasya’da Gezilecek Yerler


Şehir Merkezi: Amasya şehir merkezinde Pontus krallarına ait Kral Kaya Mezarları’nı ziyaret edebilir, etnografya müzesine dönüştürülen Hazeranlar Konağı’nı keşfedebilir, Osmanlı sultanlarının balmumu heykellerinin yer aldığı Şehzadeler Müzesi’nde Amasya’dan geçmiş tarihi isimleri anabilirsiniz.


Borabay Gölü: Geceyi ağaç evlerde geçirme imkanınızın da olduğu Borabay Gölü’nde doğa ile baş başa keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Bu bölge doğa yürüyüşleri ve fotoğrafçılık için de ideal.


Merzifon’dan Borabay Gölü’ne gitmek için E 95 kara yolu takip etmeli ve Samsun-Ladik yolundan devam etmelisiniz. Yolculuk mesafesi yaklaşık 90 kilometre.


Yedi Kuğular Kuş Cenneti: Göç mevsiminde gittiğinizde seyrine doyum olmayan bir manzara sunan Yedi Kuğular Kuş Cenneti’nde şehrin stresinden uzaklaşabilir, huzur bulabilirsiniz.


Merzifon’dan Yedi Kuğular Kuş Cenneti’ne gitmek için Kümbet Hatun Bulvarı’ndan havalimanı yönünde ilerlemelisiniz. Yolculuğunuz yaklaşık 17 kilometre sürecek.

 

Amasya’da Ne Yenir?


Çatal Çorba: Amasya lezzetlerine besleyici ve lezzetli bir başlangıç yapmak için çatal çorba harika bir tercih. Amasya’ya özgü bu çorba; yeşil mercimek, yarma ve kıyma ile hazırlanıyor.


Bakla Dolması: Amasya’ya geldiğinizde yemeden dönmemeniz gereken lezzetler arasında bakla dolması yer alıyor. Taze asma yaprakları özenle hazırlanan iç harç ile buluşuyor, kaburga eti bakla dolmasının lezzetine lezzet katıyor.


Amasya Çöreği: Tatlısız yapamayanlardansanız cevizin haşhaş ile eşsiz bir uyum yakaladığı Amasya çöreğini mutlaka denemeniz gerekiyor.


Top