Rentgo

Trabzon Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Havalimanı > Trabzon Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

 

Trabzon Havalimanı

 

 

Trabzon Havalimanı Rent Go Ofisi

Trabzon’da araç kiralayarak, şehrin gezilmesi gereken her yerini keşfedebilirsiniz. Trabzon Havalimanı’nda bulunan Rent Go ofisi, Trabzon tatiliniz için size uygun otomobil alternatifleri sunuyor.


Ofis Adresi: Trabzon Havalimanı, İç Hatlar Gelen Yolcu Terminali, Merkez/Trabzon


Nasıl Gidilir?

Trabzon Havalimanı’ndaki Rent Go Ofisi, gelen yolcu salonunun sonunda yer alıyor.


Telefon Numarası: 0462 374 61 61

 

E-Posta : [email protected]


Çalışma Saatleri: 08.00 - 02.30

 

Trabzon Havalimanı

Trabzon’un tek havalimanı olan Trabzon Havalimanı şehir merkezine sadece 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. 1957 yılında hizmete açılan ve yılda 3,5 milyonu aşkın yolcu ağırlayan Trabzon Havalimanı’nda İç Hatlar ve Dış Hatlar olmak üzere iki terminal hizmet veriyor.

 

Trabzon Havalimanı’ndan Ulaşım

Trabzon Havalimanı deniz kıyısında bulunuyor. Havalimanından çıktığınızda ise Karadeniz Sahil Yolu olarak bilinen ve sadece Trabzon için değil sahilde yer alan tüm şehirler için önemli olan D010 ile karşılaşıyorsunuz.

D010’da doğuya giderek Sürmene’ye, batıya giderek Trabzon merkeze ya da Akçaabat’a ulaşabiliyorsunuz.

 

Trabzon Rehberi

Trabzon’da hem tarihi hem doğal güzellikler sizi bekliyor. Trabzon keşfiniz sırasında şehrin enfes lezzetleri de size eşlik ediyor.

 

Trabzon’da Gezilecek Yerler


Şehir Merkezi: Trabzon şehir merkezinde gezilecek tarihi pek çok nokta bulunuyor. Şehrin en eski yapılarından olan Trabzon Kalesi, Osmanlı zamanından günümüze yadigâr çarşı Bedesten ve 13. yüzyılda inşa edilen bir yapıda bulunan Trabzon Ayasofya Müzesi şehir merkezinde gezilecek yerler arasında. Merkeze oldukça yakın olan Atatürk Köşkü Müzesi de Trabzon’da mutlaka görülmeli.


Altındere Vadisi Milli Parkı: Trabzon’un Maçka ilçesinde yer alan bu parkta yeşilin her tonunu bulmanız mümkün. Tarihi Sümela Manastırı’na ev sahipliği yapan Altındere Vadisi Milli Parkı’na ulaşmak için yaklaşık 40 kilometrelik bir yolculuk yapmanız gerekiyor.


Uzungöl: Muhteşem manzarası, tarihi ve eğlenceli atmosferiyle büyüleyen Uzungöl Mahallesi, Çaykara ilçesinde bulunuyor. Trabzon merkezden Uzungöl’e yapacağınız seyahat ise yaklaşık olarak 100 kilometre oluyor.


Sürmene: Sürmene’yi gezi rotanıza ekleyerek ilçenin meşhur cumbalı evlerini ve Sürmene Kalesi’ni görebilir, Sürmene Ağaçbaşı ve Sultan Murat yaylalarına çıkabilirsiniz. Şehir merkezi ve Sürmene ilçesi arası ise yaklaşık 45 kilometre.


Top