Rentgo

Samsun Çarşamba Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Havalimanı > Samsun Çarşamba Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

 

Samsun Çarşamba Havalimanı

 

 

Samsun Çarşamba Havalimanı Rent Go Ofisi

 

Samsun’u araç kiralama ayrıcalığı ile keşfetmeye ne dersiniz? Avantajlı fiyatlarla konforlu yolculuğun tadını çıkarmak için Samsun Çarşamba Havalimanı’nda yer alan Rent Go ofisi sizi bekliyor.

 

Ofis Adresi: Samsun Havalimanı kavşağında yer almaktadır.

 

Nasıl Gidilir?

Samsun Çarşamba Havalimanı’nda yer alan Rent Go ofisine gitmek için gelen yolcu salonundan sağa dönmeniz gerekiyor.

 

Telefon Numarası: 0545 856 06 77


 

E-Posta : [email protected]

 

Çalışma Saatleri: 07.30 - 01.00

 

Samsun Çarşamba Havalimanı

 

1998 yılında hizmete açılan Samsun Çarşamba Havalimanı, şehir merkezine 25 kilometre mesafede yer alıyor. İç ve dış hat uçuşlarına açık olan Samsun Çarşamba Havalimanı’nda yirmi dört saat kesintisiz hizmet veriliyor.

 

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Ulaşım

 

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için Samsun-Ordu yolunu kullanmalısınız. Yaklaşık 20 dakika sonra şehrin kalbinin attığı yerde olacaksınız.

 

Samsun Rehberi

Karadeniz’in tarih kokan şehri Samsun, kültürel zenginliğinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de seyahatinize renk katacak.


Samsun’da Gezilecek Yerler

 

Şehir Merkezi: Şehrin merkezinde Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmasının anısına Atatürk Parkı’na yerleştirilen Onur Anıtı’nı, Samsun’u özel kılan Bandırma Vapuru’nu, Atatürk ile silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışını temsil eden Kurtuluş Yolu ve Tütün İskelesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Şahinkaya Kanyonu: Samsun’a geldiyseniz Şahinkaya Kanyonu’nun olağanüstü güzelliğini görmeden dönmemelisiniz. Şahinkaya’da tekne turu ile manzaranın keyfini doyasıya çıkarabilir, kendinizi mavinin büyüleyici güzelliğine bırakabilirsiniz.

 

Şahinkaya Kanyonu’na gitmek için Kastamonu yolunu takip edip Çeltek yol ayrımından dönmelisiniz. Şehir merkezi ile kanyon arasındaki mesafe yaklaşık 130 kilometre.

 

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti: Doğaya tutku ile bağlı bir maceraperestseniz Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ni çok seveceksiniz demektir. Burada aralarında sadece Kızılırmak Deltası’nda görülen Kuzey İncikuşu, Küçük Kiraz Kuşu ve Ak Kiraz Kuşu’nun da bulunduğu 321 farklı kuş türü yaşıyor. Doğal güzelliğini koruyan deltada kuş gözlemciliğinin yanı sıra fotoğrafçılık, kampçılık ve doğa yürüyüşü yapabileceğiniz diğer aktiviteler arasında yer alıyor.

 

Samsun’un merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulanan Kuş Cenneti’ne gitmek için Samsun-Sinop yolunu takip etmeniz gerekiyor.

 

Amisos Tepesi: Samsun’da gezmeniz gereken yerlerden bir diğeri de seyrine doyum olmayan bir manzaraya, doğal güzelliklere ve milattan önce 3.yüzyılın izlerini taşıyan tarihi kalıntılara ev sahipliği yapan Amisos Tepesi. Pontus Krallığı’nın üst düzey yöneticilerine ait olan Amisos Mezarları da bu bölgede yer alıyor.


Atatürk Bulvarı’nı takip ederek ulaşabileceğiniz Amisos Tepesi, şehrin merkezine 5 kilometre mesafede bulunuyor.  


Top