Rentgo

İstanbul Atatürk Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Havalimanı > İstanbul Atatürk Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

 

İstanbul Atatürk Havalimanı

 


İstanbul Atatürk Havalimanı Rent Go Ofisi


İstanbul seyahatinizin başlangıcı Atatürk Havalimanı ise keşfinizin kesintisiz olabilmesi için Rent Go ofisinden araç kiralamayı unutmayın. İstanbul Atatürk Havalimanı Rent Go ofisinin filosunda size en uygun otomobili seçebilirsiniz.


Ofis Adresi: İstanbul Atatürk Havalimanı, İç Hatlar Gelen Yolcu Terminali, İstanbul


Nasıl Gidilir?

Ofisi, İç Hatlar Gelen Yolcu bölümünden çıktığınızda sağ tarafta, Airport Market’in karşısında görebilirsiniz.


Telefon Numarası: 0212 465 05 99 / 0507 121 61 43 / 0507 121 61 53

 

E-Posta : istanbul@rentgo.com


Çalışma Saatleri: 00.00 - 23.59 (7/24)

 

İstanbul Atatürk Havalimanı

1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmış olan İstanbul Atatürk Havalimanı, Türkiye’nin en işlek havalimanı olarak hizmet veriyor. En büyük havalimanı olma özelliğini de barındıran bu havalimanı sadece İstanbul’u ziyaret edecek yolcuların değil, aktarmalı uçuş yapan yolcuların da kullandığı bir havalimanı. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Atatürk Havalimanı, yılda 61 milyonun üzerinde yolcuyu ağırlıyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Ulaşım

D100, E5 ve Mahmutbey Atatürk Havaalanı Bağlantısı olmak üzere havalimanından ulaşımınızı sağlayacak üç ana yol bulunuyor. D100 ve E5’i takip ederek Haliç’e ulaşabiliyorsunuz. Mahmutbey Atatürk Havalimanı Bağlantısı’nı kullanarak E80’e geçiş yaptığınızda ise Fatih Sultan Mehmet Köprüsü sayesinde Asya Yakası’na ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

 

İstanbul Rehberi

İstanbul’un her köşesi sizi ayrı bir hikâyeyle buluşturuyor. Tarihe ve farklı kültürlere yolculuk yapmanızı sağlayan ilçeleriyle İstanbul’da görülmesi gereken çok yer var.

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler


Sultanahmet: Sultanahmet Meydanı’nın çevresinde hem Osmanlı döneminden hem de Bizans döneminden pek çok mimari yapı bulunuyor. Bizans’tan kalma Yerebatan Sarnıcı ve Osmanlı’nın üzerinde düzenlemeler yaptığı Ayasofya Müzesi; Osmanlı Devleti’ne yüzyıllarca ev olmuş Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Camii bölgede görmeniz gereken yerlerden. Gülhane Parkı ve Arkeoloji Müzesi de Sultanahmet Meydanı’na oldukça yakın olan görülmesi gereken noktalar. İstanbul Havalimanı’ndan araba kiralayarak yaklaşık 21 kilometrelik bir yolculuğun ardından Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.

Galata ve Karaköy: Galata ve Karaköy, İstanbul’un sevilen ve görülmesi gereken semtleri arasında yer alıyor. Galata Kulesi’nde İstanbul’u panoramik olarak izleyebilir ve Karaköy’ün hoş kafelerinde zaman geçirebilirsiniz. Sultanahmet Meydanı’ndan Galata Kulesi’ne yaklaşık 5 kilometrelik bir sürüşün ardından ulaşabilirsiniz.


Boğaz Semtleri: İstanbul eşittir İstanbul Boğazı manzarası... Şehrin farklı noktalarında bu manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ortaköy’den başlayabileceğiniz bu tura Arnavutköy, Emirgan, Trabya, Yeniköy gibi noktaları ekleyerek hoş bir rota oluşturabilirsiniz. Karaköy ile Ortaköy arasında yaklaşık 5 kilometrelik bir mesafe bulunuyor.


Top