Rentgo

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Havalimanı > Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

 

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı

 

 

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Rent Go Ofisi

Rent Go’nun Gaziantep Havalimanı ofisinden araba kiralayarak şehri dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Rent Go, geniş filosuyla size en uygun aracı, uygun fiyatlarla sunuyor.


Ofis Adresi: Gaziantep Havalimanı, İç Hatlar Gelen Yolcu, Gaziantep


Nasıl Gidilir?

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Rent Go Ofisi, İç Hatlar Gelen Yolcu Salonu’nun ilk çıkış kapısının sağ tarafında bulunuyor.


Telefon Numarası: 0342 582 11 27

 

E-Posta : [email protected]


Çalışma Saatleri: 07.00 - 23.00

 

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı

Şehrin tek havalimanı olan ve kent merkezinin 20 kilometre güneydoğusunda bulunan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı 1976 yılından bugüne hizmet veriyor. Oğuzeli ilçesinin sınırlarında bulunan Gaziantep Havalimanı’nın İç Hatlar ve Dış Hatlar olmak üzere iki terminali bulunuyor.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan Ulaşım

Gaziantep Havalimanı’nın yanında bulunan D850 kara yolunu kuzeybatıya doğru izlediğinizde Gaziantep merkezine ulaşabiliyorsunuz.

 

Gaziantep Rehberi

Gaziantep’in tarihi noktaları size doyurucu bir seyahat deneyimi sağlasa da Gaziantep sofralarında gerçek anlamda doyacaksınız. Türkiye’nin en önemli mutfakları arasında yer alan Gaziantep mutfağının tadı uzun süre damağınızdan silinmeyecek.

 

Gaziantep’te Gezilecek Yerler


Şehir Merkezi: Gaziantep’te gezilmesi gereken yerlerin çoğu şehir merkezinde bulunuyor. Bakırcılar Çarşısı ve bedestenler Gaziantep’te sizi hem tarihi bir yolculuğa çıkaran hem de alışveriş yapmanıza olanak tanıyan noktalar. Şehrin en eski yapılarından Gaziantep Kalesi ve Gaziantep’te yaşayan medeniyetlerin sanatına şahit olabileceğiniz Zeugma Mozaik Müzesi de tam olarak şehir merkezinde. Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi sayesinde şehrin geçmişini inceleyip onu daha yakından tanımanız da mümkün. Her yaştan gezgine hitap eden Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi ve Atatürk Müzesi ise şehir merkezinde, aynı sokakta bulunuyor. Bu arada Gaziantep merkezde sokaklarda dolaşıp meşhur Gaziantep evlerini de keşfetmeyi ihmal etmemelisiniz.

Yesemek Açık Hava Müzesi: Milattan önceki yıllardan milattan sonra 9. yüzyıla kadar doğunun en büyük taş ocağı ve heykel atölyelerinden biri olan Yasemek, Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bulunuyor. Tarihe meydan okuyan heykellerle buluşabileceğiniz bu açık hava müzesine ulaşmak için merkezden yaklaşık 100 kilometrelik bir yol katetmeniz gerekiyor.

Fırat Nehri: Gaziantep merkezden 100 kilometre uzaklıkta olan Fırat Nehri üzerinde tekne gezintisi yaparak şehrin sınırlarında barındırdığı doğal güzelliklere de şahit olabilirsiniz.


Top