Rentgo

Erzurum Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go


Anasayfa > Araç Kiralama > Havalimanı > Erzurum Havalimanı Araç Kiralama | Rent GoErzurum Havalimanı


Erzurum Havalimanı Rent Go Ofisi

Rent Go ile Erzurum Havalimanı’ndan zahmetsizce araç kiralayabilir ve zaman kaybetmeden seyahatinize devam edebilirsiniz. Erzurum Rent Go’nun geniş filosu her zaman yanınızda!


Ofis Adresi: Çiftlik Mahallesi, Erzurum Havaalanı Yolu, Yakutiye/Erzurum


Nasıl Gidilir?

Erzurum Havalimanı Rent Go ofisine gitmek için uçaktan inip gelen yolcu salonuna girdikten sonra sol tarafa doğru yürümeniz gerekiyor.


Telefon Numarası: 0442 238 33 66


Çalışma Saatleri: 07.00 – 22.30


Erzurum Havalimanı

1947 yılında inşa edilen Erzurum Havalimanı, 24 saat hizmet veriyor. Günümüzde kullanılan apron binası ve terminal binası ise 2005 yılından beri yerli ve yabancı turistlerin kullanımına açık.


Erzurum Havalimanı’ndan Ulaşım

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için D-100 Karayolu ve bağlantı yollarını ya da Erzurum Havalimanı Yolu’nu kullanmanız gerekiyor. Araç ile Erzurum şehir merkezine ulaşmak ise yaklaşık 15 dakika sürüyor.


Erzurum Rehberi

Doğu Anadolu’nun gelişmiş şehirleri arasında yer alan Erzurum, soğuk havasına rağmen sıcak insanları, tarihi ve doğal güzellikleriyle dört bir yandan turistleri kendine çekiyor.


Erzurum’da Gezilecek Yerler

Şehir Merkezi: Erzurum’un merkezi, aynı zamanda milli mücadelenin de merkezlerinden biri olduğu için oldukça büyük bir tarihi öneme sahip. Erzurum Kongresi’nin gerçekleştiği İdadi Mektebi günümüzde müzeye dönüştürülmüş ve korunuyor. Ayrıca yine şehir merkezinde yer alan ve şehrin önemli simgelerinden olan Yakutiye Medresesi de kapısında yer alan taş işlemeleriyle görülmeye değer.


Tortum Çayı ve Şelalesi: Erzurum şehir merkezine yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta bulunan Tortum ilçesinde yer alan çay, dünyanın dört bir tarafından macera tutkunlarını ağırlıyor. Rafting gibi su sportlarının yapılabilmesi ile oldukça sevilen Tortum Çayı üzerinde yer alan şelale ise adeta görenleri büyülüyor. Şelalenin hemen yanında yer alan izleme balkonu sayesinde bu doğa harikasını oldukça yakından görmek mümkün. Şehir merkezinden Tortum’a ulaşmak için Erzurum-Artvin Yolu’nu kullanabilirsiniz.


Palandöken Dağı: Erzurum ve turizm denilince akla ilk gelen mekanlardan olan Palandöken Dağı ile şehir merkezi arasında sadece 10 kilometre mesafe bulunuyor. Kış turizminin Türkiye’deki başlıca merkezlerinden biri olan Palandöken Dağı’nda çok sayıda kayak merkezi bulunuyor. Erzurum-Ağrı Yolu üzerinden Palandöken Dağı’na ulaşılabiliyor.


Narman Peribacaları: Peribacası denildiği zaman birçok kişinin aklına sadece Kapadokya gelmesine rağmen Erzurum’da da birçok peribacası görmek mümkün. Erzurum’un merkezine 90 kilometre uzaklıkta bulunan bu doğal harikayı ziyaret etmek için Narman-Pasinler Yolu tercih edilmeli.

 
Top