Rentgo

Elazığ Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Havalimanı > Elazığ Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

 

Elazığ Havalimanı

 

 

Elazığ Havalimanı Rent Go Ofisi

Tarihin gizemini keşfe doğru çıktığınız yolculukta araç kiralama konforunu yaşamak isterseniz Elazığ Havalimanı’nda yer alan Rent Go ofisini ziyaret edebilirsiniz.

 

Ofis Adresi: Elazığ Havalimanı, Yeşilyurt Mahallesi, Havalimanı Caddesi, No: 1, Akçakiraz/Elazığ

 

Nasıl Gidilir?

Elazığ Havalimanı’ndaki Rent Go Ofisi, gelen yolcu salonunun sağ çaprazında yer alıyor.  

 

Telefon Numarası: 0 505 121 10 02

 

E-Posta : elazig@rentgo.com

 

Çalışma Saatleri: 07:00 – 03:00

 

Elazığ Havalimanı

Elazığ-Diyarbakır kara yolu üzerindeki Elazığ Havalimanı, şehir merkezine sadece 12 km uzaklıkta bulunuyor. 1940 yılında askeri amaç ile inşa edilen havalimanı, 1960 yılında sivil kullanıma açıldı. Çevre illerin ulaşımına da katkı sağlayan havalimanının ağırladığı yolcu sayısı ise yıllık 1 milyonu buluyor.

Elazığ Havalimanı’ndan Ulaşım

Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için Diyarbakır-Elazığ Yolu üzerinde yer alan Cahit Dalokay Bulvarı’nı takip etmeniz gerekiyor. Yaklaşık 20 dakika süren yolculuktan sonra şehrin kalbine ulaşıyorsunuz.

 

Elazığ Rehberi

Doğu Anadolu’nun en gelişmiş şehirlerinden biri olan Elazığ; tarihi zenginliği, doğal güzellikleri, yöresel yemekleri, bölge insanının ruhunu yansıtan ezgileri ve mistik havası ile misafirlerini kucaklıyor.  

 

Elazığ’da Gezilecek Yerler

 

Şehir Merkezi: Elazığ’ın şehir merkezinde, tarihi MÖ 20. yüzyıla dayanan Harput Kalesi’ni, Harput Ulu Camii’ni, Arap Baba Türbesi’ni ve Meryem Ana Kilisesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

 

Hazar Gölü: Tertemiz plajları, mavinin ve yeşilin en güzel tonlarını sunan berrak suları ve eşsiz gün batımı manzarası ile Hazar Gölü, özellikle yaz aylarında Elazığ’a gitmeyi planlıyorsanız mutlaka uğramanız gereken noktalardan.

 

Elazığ merkezinden Hazar Gölü’ne ulaşmak için Elazığ-Diyarbakır Yolu istikametinde yaklaşık 40 km ilerlemeniz gerekiyor.

 

Buzluk Mağarası: Bölge halkının zamanında yiyeceklerini saklamak için kullandığı; yazın serin, kışın ise sıcak olan Buzluk Mağarası’nın tarihi Urartulara kadar uzanıyor. Muhteşem bir Keban Barajı manzarasına sahip bu bölgede huzur ve dinginlik sizi karşılıyor.

 

Buzluk Mağarası, Elazığ’ın merkezine oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Bu bölgeye şehir merkezinden ulaşmak için Gölübağ yönüne doğru 6 kilometre ilerlemeniz gerekiyor.

 

Top