Türkiye'nin yerli ve milli markasından bir ilk daha! Çok Yakında!
Rentgo

Denizli Çardak Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Havalimanı > Denizli Çardak Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

 

Denizli Çardak Havalimanı

 

 

Denizli Çardak Havalimanı Rent Go Ofisi

Tarihi ve doğal güzellikleriyle büyüleyen Denizli’de mis gibi Ege havasını ciğerlerinize çekmek size çok iyi gelecek. Peki, şehri keşfetmeye araç kiralama konforuyla başlamaya ne dersiniz? Denizli Çardak Havalimanı’nda yer alan Rent Go ofisi sizi bekliyor.

 

Ofis Adresi: Cumhuriyet Mh. Sivil Yeni Havaalanı Küme Evler Sk. No:1 Çardak/Denizli

Nasıl Gidilir?

Çardak Havalimanı İç Hatlar Gelen Yolcu Terminali

Telefon Numarası: 0258 846 10 01

Çalışma Saatleri: 07:00 - 23:00

 

Denizli Çardak Havalimanı 

Denizli’nin Çardak ilçesinde yer alan havalimanı, 1991 yılından beri hizmet veriyor. 2008 yılında yenilenen havalimanı, 280.000 m2 alana ve yıllık 2.200.000 yolcu kapasitesine sahip. İç hat ve dış hat trafiğine açık olan Denizli Çardak Havalimanı’nda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kafe ve restoranların yanı sıra banka ve sağlık hizmetleri de bulunuyor.

Denizli Çardak Havalimanı’ndan Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için Denizli-Afyon Yolu üzerinden gitmeniz gerekiyor. Havalimanının merkeze uzaklığı 60 km. Şehrin kalbine yolculuğunuz ise yaklaşık 45 dakika sürecek.

Denizli Rehberi

Antik şehirleri, muhteşem doğası, kayak ve yamaç paraşütü gibi sunduğu farklı deneyimlerle Denizli, size unutulmaz bir görsel şölen yaşatacak.

Denizli’de Gezilecek Yerler

Şehir Merkezi: Denizli şehir merkezinden uzaklaşmadan görmeniz gereken yerler arasında Laodikeia Antik Kenti, Acıpayam Yazır Camii, Akhan Kervansarayı ve Goncalı Kilisesi yer alıyor.

Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe yaklaşık 60 km. Havaalanından çıktıktan sonra Denizli-Afyon Yolu’nu takip etmeniz yeterli.

Pamukkale Travertenleri: Denizli denilince akla ilk gelen yer tabii ki dünyaca ünlü Pamukkale Travertenleri. Beyazın en masalsı halini sunan traventenler, araştırmacılara göre 14 bin yıl önce kalsiyum karbonatın çökelmesiyle oluşmuş.

Havalimanından Pamukkale Travertenleri’ne gitmek için Denizli Çevre Yolu üzerinden Pamukkale Bulvarı’na sapmalısınız. 73 km mesafede yer alan travertenlere ulaşmak yaklaşık bir saat sürüyor. 

Hierapolis Antik Kenti: “Holy City” yani “Kutsal Kent” olarak anılan Hierapolis Antik Kenti, birçok dinsel yapıya ev sahipliği yapıyor. Pergamon Krallığı zamanında kurulan antik kent, Unesco Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Tarihin kokusunun buram buram hissedildiği bu bölgede; antik tiyatro, antik havuz, agora, kilise ve daha birçok yapı sizi karşılıyor.

Travertenlere oldukça yakın bir bölgede yer alan antik kentin havalimanına uzaklığı yaklaşık 80 km.

Antik Havuz: Denizli’de geç keşfettiğinize üzüleceğiniz yerlerden biri de Antik Havuz, diğer adıyla Kleopatra Havuzu. Pamukkale Travertenleri’ne oldukça yakın olan bu havuz, MS 7. yüzyılda şehirde meydana gelen bir deprem sonrası oluşmuş. Çukur açılan bölgede yıkılan sütunlar kaplıca sularının altında kalmış ve tarihi eğlence ile buluşturan Antik Havuz meydana gelmiş.

Antik Havuz’a ulaşmak için Denizli Çevre Yolu üzerinde yaklaşık 80 km ilerlemeniz gerekiyor.

Top