Rentgo

Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Havalimanı > Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

 

Ankara Esenboğa Havalimanı

 

 

Ankara Esenboğa Havalimanı Rent Go Ofisi


Rent Go ile araç kiralamanın ayrıcalıklarını keşfetmek için Ankara Esenboğa Havalimanı Rent Go ofisini ziyaret edebilir, şehri özgürce yaşamaya başlayabilirsiniz.

 

Ofis Adresi: Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Gelen Yolcu

 

Nasıl Gidilir?

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki Rent Go ofisi, iç hatlar gelen yolcu terminalinin çıkış kapısının sağ tarafında, danışmanın yanında.


Telefon Numarası: 0312 398 01 99 / 0507 121 61 45

E-Posta : [email protected]

 
 

 

Çalışma Saatleri: 00.00 - 23.59 (7/24)

 


Ankara Esenboğa Havalimanı

 

1955 yılından bugüne başkente hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı, Türkiye’nin yolcu trafiği bakımından en büyük 4. havalimanı konumunda. Havalimanının 2016 yılında ağırladığı yolcu sayısı: 13 milyon. Şehir merkezine 28 kilometre mesafedeki Ankara Esenboğa Havalimanı, Akyurt ilçe sınırları içerisinde yer alıyor.


Çevreye duyarlılık, kalite, güvenlik ve operasyon becerisi kriterlerine göre değerlendirilen Ankara Esenboğa Havalimanı; 2009 yılında, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI Europe) tarafından "5-10 milyon yolcu" kategorisinde "En İyi Havalimanı" seçilmiş.

 

 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için D 140 kara yolu üzerinde yer alan Özal Bulvarı’nı takip etmeniz gerekiyor. Yaklaşık yirmi dakika sonra Ankara’nın merkezinde olacaksınız.

 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Anadolu’nun en gözde şehirlerinden Eskişehir’e gitmek için ise Ankara Çevre Yolu’nu takip etmelisiniz. Ankara-Eskişehir arası yaklaşık 270 kilometre.

 

Ankara Rehberi

Gri ile özdeşleşse de Ankara’da keşfedilecek çok renk, gezilip görülmesi gereken çok yer var.


Ankara’da Gezilecek Yerler

 

Şehir Merkezi: Ankara’da şehir merkezinden uzaklaşmadan; Anıtkabir’i ziyaret ederek Mustafa Kemal Atatürk’ü anabilir, Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde Anadolu’nun zengin tarihini yakından tanıma fırsatına sahip olabilirsiniz. Ziyaret edebileceğiniz diğer yerler arasında Rahmi M. Koç Müzesi, Kocatepe Camisi, Ankara Kalesi ve Ulucanlar Cezaevi Müzesi yer alıyor.

 

Altınköy Açık Hava Müzesi: Daha önce hiç yaşamadığınız bir müze deneyimi yaşamaya hazır mısınız? Şehir hayatının karmaşasından sıkılanlara kucak açan Altınköy Açık Hava Müzesi’nde leziz köy kahvaltısı ile güne başlayabilir, doğayla ve canlılarla iç içe bir gün geçirebilirsiniz. Beş yüz dönümlük arazi üzerinde kurulu, köy hayatını oldukça iyi yansıtan Altınköy Açık Hava Müzesi’nde köy kahvesinden muhtarlığa bir köyde olan her şeyi bulacaksınız.


Şehir merkezinden Altınköy Açık Hava Müzesi’ne gitmek için Turgut Özal Bulvarı üzerinde yer alan Bostancık Caddesi üzerinde ilerlemelisiniz. Yaklaşık 15 kilometrelik bir yolculuk sizi bekliyor.

 

Elmadağ Kayak Merkezi: Ankara’ya kış mevsiminde seyahat edecekseniz Elmadağ Kayak Merkezi’nin karın tadını çıkarmak için harika bir nokta olduğunu unutmamalısınız. Eğlenceli bir gün geçireceğiniz kayak merkezinde konaklayabileceğiniz bir otelin yanı sıra kafe ve restoranlar da bulunuyor.


Yakupabdal mahallesine bağlı Elmadağ Kayak Merkezi’ne gitmek için Elmadağ Yolu’nu takip etmelisiniz. Kayak merkezinin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 40 kilometre.

 

Atatürk Orman Çiftliği: Atatürk’ün talimatı ile kurulan Atatürk Orman Çiftliği’nde Atatürk Evi Müzesi’ni ziyaret edebilir, sevdiklerinizle birlikte piknik yaparak doğa ile baş başa bir gün geçirebilirsiniz.


Kıbrıs Caddesi üzerinde yer alan Atatürk Orman Çiftliği’nin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 2 kilometre.


Top