Rentgo

Alanya Gazipaşa Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Havalimanı > Alanya Gazipaşa Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

 

Alanya Gazipaşa Havalimanı

 


Alanya Gazipaşa Havalimanı Rent Go Ofisi

Eğer Alanya’da araba kiralama gibi bir düşünceniz varsa zaman geçirmeden Alanya Gazipaşa Havalimanı’nda bulunan Rent Go ofisinden araç kiralayabilirsiniz. Böylece Alanya’yı ulaşım konusunda zorluk çekmeden keşfedebilirsiniz.


Ofis Adresi: Alanya Gazipaşa Havalimanı, İç Hatlar Gelen Yolcu Terminali, Alanya


Nasıl Gidilir?

Ofis, iç ve dış hat gelen yolcu terminalinin çıkış kapısının sağ tarafında kalıyor.


Telefon Numarası: 0242 582 73 99 / 0507 121 61 47

E-Posta : [email protected]

Çalışma Saatleri: 00.00-23.59 (7/24)

 

Alanya Gazipaşa Havalimanı

2009 yılında hizmete açılan ve resmi adı Gazipaşa Havalimanı olan bu alan, Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde bulunuyor. Genel olarak Antalya’nın turistik ilçesi Alanya’ya gelen yolcuların kullandığı havalimanı bu nedenle Alanya Gazipaşa Havalimanı olarak anılıyor.

 

Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan Ulaşım

Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya merkezine ulaşmak için D400 kara yolunu kullanmanız gerekiyor. Sahil kenarında olan bu yoldan Antalya merkeze doğru gittiğinizde Alanya’ya ulaşabiliyorsunuz. Alanya Gazipaşa Havalimanı Rent Go ofisinden araba kiralayıp yaklaşık 42 kilometrelik yolu kat ettikten sonra Alanya merkeze varabilirsiniz.

 

Alanya Rehberi

Alanya sadece yaz sezonunda deniz tatili yapılan bir destinasyon değil. Alanya’nın tarihi ve doğal güzellikleri de en az denizi kadar ünlü ve keşfedilesi.

 

Alanya’da Gezilecek Yerler

Şehir Merkezi: Alanya’da gezilecek yerlerin çoğu merkezde bulunsa da keşif sırasında bir araca ihtiyaç duyuluyor. Örneğin milattan önceki 2. yüzyılda inşa edilen ve Alanya’nın simgelerinden biri olan Alanya Kalesi ile doğal bir harika olan Damlataş Mağarası arasındaki yaklaşık 3,5 kilometrelik mesafe kiraladığınız araçla kolaylıkla gidilebilir. Kızılkule ve Alanya Deniz Feneri bölgede gezebileceğiniz diğer noktalar arasında yer alıyor. Alanya Deniz Feneri’ni ziyaret ettikten sonra yine 3 kilometre gidip Atatürk Evi ve Müzesi’ne ulaşabilirsiniz.

Dim Çayı Milli Parkı: Girişinde sizi doğa güzelliği Dim Mağarası’yla karşılayan bu parkta Dim Çayı’nın muhteşem manzarası ve Sapadere Kanyonu ile buluşabilir, yeşile doyabilirsiniz. Alanya merkez ile Dimli Çayı Milli Parkı arasındaki mesafe ise yaklaşık 15 kilometre.

Syedra Antik Kenti: Dim Mağarası’ndan yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta olan Syedra Antik Kenti Seki köyünde bulunuyor. Geçmişi milattan önceki 7. yüzyıla kadar dayanan bu antik kent, Alanya’da görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.


Top