Rentgo

Adana Şakirpaşa Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Havalimanı > Adana Şakirpaşa Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

 

Adana Şakirpaşa Havalimanı

 


Adana Şakirpaşa Havalimanı Rent Go Ofisi


Araç kiralama hakkında bilgi almak, bütçenize uygun otomobili seçmek ve konforlu seyahatin tadını çıkarmaya vakit kaybetmeden başlamak için Adana Havalimanı’nda yer alan Rent Go ofisini ziyaret edebilirsiniz.


Ofis Adresi: Seyhan Mahallesi, Adana Şakirpaşa Havalimanı İç Hatlar Gelen Yolcu


Nasıl Gidilir?


Adana Havalimanı’ndaki Rent Go şubesi; iç hatlar gelen yolcu salonunda, bagaj alım noktasından çıktıktan sonra karşınızda yer alıyor.


Telefon Numarası: 0322 433 00 41

 

E-Posta : [email protected]


Çalışma Saatleri: 07.00 - 23.00


Adana Havalimanı


1937 yılında açılan Adana Havalimanı, 1993 yılından bugüne 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Türkiye’de yolcu taşıma amacıyla kullanılan havalimanları sıralamasında 6. sırada yer alan Adana Havalimanı, çevre iller için de bir ulaşım merkezi konumunda.


Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Green Airport Projesi kapsamında “Yeşil Havaalanı” unvanını almaya hak kazanan Adana Havalimanı’nın “Engelsiz Havalimanı” sertifikası da bulunuyor.  


Adana Havalimanı’ndan Ulaşım


Şehrin merkezindeki Meydan Caddesi üzerinde yer alan Adana Havalimanı’ndan çıktıktan sonra şehir, keşfetmeniz için sizi bekliyor olacak.


Adana’nın komşu ili Mersin’i ziyaret etmek için ise D 400 kara yolunu takip etmeniz gerekiyor. Yaklaşık 65 kilometre sonra Mersin’e ulaşacaksınız.


Adana Rehberi


Adana’da doğal güzelliklere, tarihe ve unutulmaz lezzetlere doyacaksınız.


Adana’da Gezilecek Yerler


Şehir Merkezi: Şehrin merkezinde görmeniz gereken yerler arasında nehrin kenarında yer alan yürüyüş ve dinlenme alanı Merkez Park, tarih ile içe içe Taş Köprü, şehrin simgelerinden Büyük Saat, aynı anda 20.000 kişinin ibadet edebileceği büyüklüğü ile dikkat çeken Sabancı Merkez Camii yer alıyor.


Varda Köprüsü: Tarihin doğayla buluştuğu bu nokta, mükemmel fotoğraf kareleri sunuyor. Şehir merkezine yaklaşık 65 km mesafede yer alan Varda Köprüsü’ne Bolacalı ve Hackırı Köyü tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.


Anavarza Antik Kenti: Zamanda yolculuk yapmaya davet eden antik kentte; Bizans ve Roma döneminden kalma tarihi kalıntıların yanı sıra Anavarza Kalesi’ne çıkarak izleyebileceğiniz muhteşem bir manzara sizi bekliyor olacak. Ceyhan-Kozan kara yolundan Ayşe Hoca Köyü’ne saparak tarihi Anavarza Antik Kenti’ne ulaşabilirsiniz


Kapıkaya Kanyonu: Hafta sonunu değerlendirebileceğiniz görkemli kanyonda nehir boyunca yürüyebileceğiniz 7 bin 250 metrelik yürüyüş güzergahı ve piknik alanı bulunuyor. Şehir merkezinden Kapıkaya Kanyonu’na gitmek için Kozan-Yahyalı yolu üzerinden yaklaşık 150 kilometrelik bir yolculuk yapmanız gerekiyor.

 

Top