Rentgo

Dalaman Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Dalaman Havalimanı Araç Kiralama | Rent Go

 

Dalaman Havalimanı Rent Go

 


Sıcakkanlı insanları, unutulmaz doğası, berrak denizi, tadı damakta kalan lezzetleri ile Dalaman, sizi keyifli bir maceraya davet ediyor. Dalaman’ı keşfe başlarken araç kiralama ayrıcalıklarını yaşamak için Rent Go Dalaman Şehir Ofisi’ni ziyaret edebilirsiniz.


Ofis Adresi: Ege Mahallesi, Mercan Sokak, No:1/C, Dalaman/Muğla

 

 

Telefon Numarası: 0537 395 32 79

 

E-Posta : [email protected]

 

Çalışma Saatleri: 07.30 - 23.30

 

Muğla Yol Durumu

Muğla’da trafik genellikle akıcı ilerliyor. Trafiğin zaman zaman yoğunlaştığı bölgeler arasında şehir merkezindeki Zübeyde Hanım Caddesi yer alıyor. Muğla’nın çevre illeri ise; Antalya, Aydın, Burdur ve Denizli.

 

Çevre İller

Mesafe

Yolculuk Süresi

Muğla-Antalya

307 km

3 sa 50 dk

Muğla-Aydın

133 km

2 sa 25 dk

Muğla-Burdur

231 km

3 sa 7 dk

 

 

Muğla Rehberi

Muğla; Fethiye, Marmaris, Datça, Bodrum gibi tatil yörelerine ev sahipliği yapan, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihiyle de ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatan sevimli bir şehir.

 

Muğla’da Gezilecek Yerler

 

Halikarnas Mozolesi: Kral Mausolos’un eşi tarafından yaptırılan anıt mezar Halikarnas Mozolesi, dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul ediliyor. İnce işçiliği ile dikkat çeken Halikarnas Mozolesi hem Yunan mimarisinden hem de Mısır mimarisinden izler taşıyor. Günümüzde dünyanın dört bir yanından gelen tarih meraklıları açık hava müzesi olarak düzenlenen anıt mezarı ziyaret ediyor.

 

Halikarnas Mozolesi’ne ulaşmak için Muğla şehir merkezinden D330 kara yolunu takip etmeniz gerekiyor. Tarih kokan Halikarnas Mozelesi ile buluşmak için yaklaşık 110 kilometrelik bir yol sizi bekliyor.

 

Bodrum Kalesi: Bodrum’un kalbinde yer alan, ilçenin silueti ile özdeşmiş Bodrum Kalesi’nin yapımı St. Jean Şövalyeleri tarafından 1523 tarihinde tamamlanmış. Kale, dünyanın sayılı müzelerinden Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne de ev sahipliği yapıyor. Uluburun Batığı olmak üzere birçok tarihi eser bu müzede sergileniyor.

Muğla şehir merkezinden kaleye ulaşmak için D330 kara yolu üzerinde yer alan Bodrum-Milas Yolu üzerinde ilerlemeniz gerekiyor. 110 kilometrelik yolculuk yaklaşık bir buçuk saat sürüyor.

 

İztuzu Plajı: Göl ile denizin buluştuğu, 4.5 kilometre uzunluğunda büyüleyici bir plaj İztuzu. Caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı plaj olarak bilinen İztuzu, kaplumbağa plajı adıyla da anılıyor. Tertemiz denizi, huzur veren doğasıyla İztuzu, yaz tatilinde yolu Muğla’ya düşenlere kucak açıyor.  

 

Muğla’dan plaja ulaşmak için öncelikle Ortaca ilçesine varmak gerekiyor. İlçeden plaja ulaşmak için yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuk gerekiyor.

 

Muğla’da Ne Yenir?


Tarhana Çorbası: Yemeğe sıcak bir başlangıç yapmak isteyenlerin ilk tercihi Muğla mutfağının gözde lezzetlerinden tarhana çorbası oluyor.


Çökertme Kebabı: Bodrum’un meşhur çökertme kebabı ile leziz et ve çıtır patates mükemmel bir uyum yakalıyor.


Ekşili Balık: Deniz kıyısındaki Muğla’da balık yemeden hiç olur mu? Datça’ya gittiğinizde sarımsak ve salça sosu ile zenginleşen ekşili balığın tadına mutlaka bakmanız gerekiyor.

Top