Rentgo

Amasya Şehir Ofisi Araç Kiralama | Rent Go

Anasayfa > Araç Kiralama > Amasya Şehir Ofisi Araç Kiralama | Rent Go

 

Amasya Şehir Ofisi Rent Go

 


Karadeniz’in güzide şehirlerinden Amasya’yı keyifle keşfetmeniz için Rent Go Amasya Ofisi sizi araç kiralamanın ayrıcalıklarını yaşamaya davet ediyor.


Ofis Adresi: Zübeyda Hanım Caddesi, No:3/A, Şanlar Mahallesi, Merkez/Amasya


Rent Go Amasya Ofisi’ne Nasıl Gidilir?


Şehir merkezinde yer alan Rent Go Amasya ofisine Zübeyde Hanım Caddesi’ni takip ederek ulaşabilirsiniz. Havalimanından Rent Go’ya gitmek isterseniz E 80 kara yolu üzerinde yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk sizi bekliyor olacak.


Telefon Numarası: 0358 218 03 99


Çalışma Saatleri: 07.00 - 23.59


Amasya Yol Durumu


Trafiğin genellikle akıcı ilerlediği Amasya’nın yoğun noktaları arasında Mustafa Kemal Paşa, Atatürk ve Yavuz Acar Caddesi yer alıyor. Amasya’nın çevre illeri ise Çorum, Samsun ve Tokat.


Çevre İller

Mesafe

Yolculuk Süresi

Amasya-Tokat

100 km

75 dk

Amasya-Çorum

114 km

95 dk

Amasya-Samsun

150 km

120 dk


Amasya Rehberi


Hititler, Frigler, İskitler, Persler, Pontuslar, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, şehzadeler şehri Amasya; doğal güzelliklerin tarih ile harmanlandığı küçük ve sevimli bir şehir.


Amasya’da Gezilecek Yerler


Şehir Merkezi: Tarih ile iç içe şehir Amasya’da şehir merkezinden uzaklaşmadan; Yeşilırmak Vadisi boyunca uzanan, Pontus krallarına ait Kral Kaya Mezarları’nı ziyaret edebilir, etnografya müzesine dönüştürülen Hazeranlar Konağı’nda kısa bir gezintiye çıkabilir, şehzadelikleri Amasya’da geçmiş Osmanlı sultanlarının balmumu heykellerinin yer aldığı Şehzadeler Müzesi’ni keşfedebilirsiniz.


Borabay Gölü: Her mevsimi ayrı güzel Borabay Gölü; mavinin, yeşilin ve sarının en güzel tonlarını seyrinize sunuyor. Doğa yürüyüşleri ve fotoğrafçılık için ideal olan Borabay Gölü çevresindeki ağaç evlerde konaklama imkanınız da bulunuyor.

Şehir merkezinden Borabay Gölü’ne gitmek için E 80 kara yolunu takip edip Taşova-Ladik yolundan devam etmelisiniz. Yaklaşık 65 kilometrelik bir yol sizi bekliyor olacak.


Yedi Kuğular Kuş Cenneti: Kuğu, yaban kazı, yaban ördeği, angut, karabatak ve balıkçıl gibi birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Yedi Kuğular Kuş Cenneti, hafızanıza huzur dolu anlar eklemek için doğru yer. Şehir hayatından biraz uzaklaşıp temiz havayı ciğerlerinize çekmek, sevdiklerinizle birlikte piknik yapıp keyifli vakit geçirmek istediğinizde gidebileceğiniz Yedi Kuğular Kuş Cenneti, özellikle göç zamanları bambaşka bir güzellik ile sizi karşılıyor.


Yedi Kuğular Kuş Cenneti’ne gitmek için E 80 kara yolu üzerinden Eymir yönüne ilerlemeniz gerekiyor. Yolculuk mesafesi yaklaşık 40 kilometre.


Amasya’da Ne Yenir?


Çatal Çorba: Yeşil mercimek, yarma ve kıyma ile hazırlanan çatal çorba, hem besleyici hem de lezzetli bir başlangıç.


Bakla Dolması: Amasya mutfağı deyince ilk akla gelenlerden biri de bakla dolması. Taze asma yaprakları özenle hazırlanan iç harç ile buluşuyor, tencereye eklenen kaburga eti bakla dolmasının lezzetine lezzet katıyor.


Amasya Çöreği: Yöreye özgü Amasya çöreği ile ceviz ve haşhaş tadına doyum olmayan bir uyum yakalıyor.

 


Top