Rentgo

Anasayfa > Araç Kiralama > Ankara Araç Kiralama | Rent Go


ANKARAAnkara ilinin yaz sıcağı ve kışın soğuğunun artık sizi etkilemesine izin vermeyin. Ankara araç kiralama sizi ve sevdikleriniz iklim koşullarından ve büyük şehrin vakit sıkıntısından kurtarıyor. Rahatça koltuğunuza yaslanın ve gideceğiniz yere sorunsuz gidebileceğinizi düşünün işte Ankara böyle daha güzel. Sizce de öyle değil mi?

 

İş gezisinde misiniz? Artık toplantıya zamanında gidip gidemeyeceğinizi düşünmeye son verin Ankara araç kiralama yanınızda. Güvenli ve modern araçlarımızla her keseye uygun modellerimiz mevcut. Eğer ailenizle bir seyahate çıktıysanız Ankara'nın dört mevsimi de tam anlamıyla yaşayan doğasını rahatlıkla keşfedebilirsiniz. Her mevsimde ayrı bir güzelliği olan Ey mir Gölünü sakın es geçmeyin.

 

Anıtkabir'e giderken sıkışık ve kalabalık toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda değilsiniz. Gitmek istediğiniz yere nasıl gideceğinizi düşünmek için seyahate çıkmadınız navigasyon özelliği bulunan araçlarımız sayesinde kolayca her yeri bulabilir ve Ankara'nın eşsiz lezzetlerinin tadına ulaşabilirsiniz. Sevdiklerinize güzel geçirdiğiniz bir yolculuğun anılarını bırakın. Yolculuk kâbusunuz değil neşeli bir hatıranız olsun.

 

Ankara araç kiralama güvenli ve sigortalı araçlarıyla siz değerli müşterilerimizin olası talihsiz durumlarında bile yanında. Seyahat etme özgürlüğünüzü doyasıya ve hayal ettiğiniz şekilde yaşamanız için deneyimli müşteri hizmetleri ekibimiz sizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacaktır.

 

Eğer mutlu ve neşeli bir yolculuk yapmak niyetindeyseniz Ankara araç kiralama Ankara içerisinde duyacağınız araç ihtiyacında geleceğiniz ilk adres.

 

Rent Go Ankara Esenboğa Havaalanı Ofis Telefonu: 0312 398 01 99

 

 

ANKARA’DA GEZİLECEK YERLER

Cumhuriyet’in kalesi, Türkiye’nin başkenti ve İç Anadolu’nun en güzel kentlerinden biri olan Ankara, ziyaret ettiğinizde hayran kalacağınız birçok tarihi ve kültürel yeri içinde barındırıyor. Ankara’da gezilecek yerler içinde özetle geçebileceğimiz bazı önemli mekanlar şunlardır:

-Anıtkabir:

Elbette ilk sırada ülkemizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün anıt mezarı olan Anıtkabir sayılmalıdır. Her yıl yurt içi ve yurt dışından milyonların ziyaret ettiği Anıtkabir bünyesinde bulunan Aslanlı Yol, Mozole, Atatürk ve kurtuluş Savaşı müzesi ile Ankara içinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ilk sıradadır.

-Ankara Kalesi:

Altındağ’da bulunan Ankara Kalesinin tarihi yaklaşık M.Ö. 2. Yüzyıla dayanır. Tarihte birçok devlet tarafından onarılan Ankara Kalesi, günümüzde belli zamanlarda önemli festivallerin yapıldığı bir mekan olarak ziyaretçilerini ağırlıyor.

-Kızılay Meydanı:

1929’da yapılan Kızılay’ın binasından adını alan Kızılay Meydanı, günümüzde Ankara’ya uğrayan turistlerin görmek istediği yerler arasında yer alır.

-Etnografya Müzesi:

Selçuklu Devleti’nden başlayarak birçok medeniyete ait eserlerin sergilendiği Etnografya Müzesi, sizi tarihe götürecek çeşitlilikte eşyanın sergilendiği önemli bir müzedir. Ankara’da gezilecek yerler arasında önemli bir yer olan bu müzeyi görmenizi tavsiye ediyoruz.

-Kocatepe Camii:

Yapımına 1967 yılında başlansa da açılışı 1987’de yapılan Ankara Kocatepe Camii, heybeti ve azameti ile görenlerin hayran kaldığı bir eser olarak size tavsiye edeceğimiz yerler arasında.

-Atatürk Orman Çiftliği:

52 bin dönüm araziye kurulan Atatürk Orman Çiftliği, yapıldığı dönemde ülkenin en gelişmiş tarım tesisi iken günümüzde içinde hayvanat bahçesinin de bulunduğu gezilecek harika bir mekan olarak ziyaretçilerini beklemektedir.

-Kurtuluş Savaşı Müzesi (I. TBMM Binası):

Cumhuriyet’in ilanıyla beraber kurulan TBMM’nin ilk binası olan Kurtuluş Savaşı Müzesi, andezit taşı kullanılarak inşa edilmiştir. 1981’de müzeye dönüştürülen bina, ziyaretçilerini Kurtuluş Savaşı yılarına götürmekte ve Ankara’da gezilecek yerler arasında önemli bir mekan olarak sayılmaktadır.

-Tunalı Hilmi Caddesi ve Kuğulu Park:

Ankara’nın en ünlü caddelerinden olan Tunalı Hilmi Caddesi, Çankaya’da yer almakta ve şehri temsil eden Kuğulu Parkı da üzerinde barındırmaktadır. Ankara’yı gezecekseniz bu iki güzel mekanı da görmenizi önemle tavsiye ederiz.

 


Top