Rentgo

Anasayfa > Araç Kiralama > Adana Araç Kiralama | Rent Go


ADANAADANA ARAÇ KİRALAM

 

Adana araç kiralama sizin bu efsanevi şehri tüm yönleriyle keşfetmenizi sağlayacak. Araçlarımız ekonomik seçeneklerden lüks tercihlere kadar çeşitlilik gösterir. Tarihin önemli devirlerinden kalma eserleri ziyaret ederken zaman kaybetmeyin. 

 

Roma Bizans devrinden kalan tek eser olan Taş köprü, Türkiye'deki en uzun saat kulesi olan büyük saat, ibadet etmek için gidilen Çoban dede parkını Adana'yı keşfederken es geçmeyin uygun fiyatlarımız sayesinde bu benzersiz kalıntıları büyük bedeller ödemeden ziyaret edebilirsiniz. Adananın eşsiz lezzetlerini tatmak için tur acentesi aramak yerine kendi çizdiğiniz güzergâhta yola koyulabilirsiniz. Adana araç kiralama sayesinde kendi rotanızı kendiniz çizebilirsiniz.

 

Aile bireylerinizle keyifli bir yolculuğu ölümsüzleştirebilir, torunlarınıza ve çocuklarınıza güzel anılar bırakabilirsiniz. Adananın müthiş manzaralı yaylalarında sevdiklerinizle doğanın tadını arazi araçlarımız sayesinde kolayca ve sorunsuz çıkartabilirsiniz. Biz sadece araçlarımızın çeşitliliğiyle değil, aynı zamanda müşteri servisimizle de gurur duyuyoruz. 

 

Yaşayabileceğiniz olası talihsizliklerde sizi yalnız bırakmıyoruz. Sigorta kapsamında olan arabalarımız sayesinde size bu tür durumlarda bir masraf çıkartmıyoruz ve yanınızda oluyoruz. Üstelik Adana araç kiralama sayesinde hasta yakınlarınızı da tatile ve ya seyahate çıkarken arkanıza bırakmanıza gerek kalmıyor çünkü onlarda sizinle beraber rahat ve konfor içinde yolculuk edebiliyorlar.

 

Araç kiralamak, size büyük bir özgürlük sağlar, gezmeyi ve görmeyi hayal ettiğiniz şehirleri lüks ve ekonomik bir şekilde deneyimlemenizi sağlayacaktır.

 

Rent Go Adana Havaalanı Ofis Telefonu: 0 (322) 433 00 41

 

 

ADANA’DA GEZİLECEK YERLER

Adana’nın sıcak insanı, sıcak mevsimi kadar turist çeken çok güzel yerleri olan bir şehir olduğunu da söyleyebiliriz. Gerek ziyaret, gerek ticaret için Adana’ya gelen insanlar, Adana’da gezilecek yerler konusunda hiç endişe etmemelidirler. Çünkü karşılarına o kadar çok mekan çıkacak ki eminiz gördüklerine çok memnun olacaklar. Hem tarihi hem de doğal mekanlarıyla Adana turist çekmeye devam edeceğe benziyor. İşte Adana’nın görmeye doyamayacağınız o yerleri:

Taş Köprü:

Adana için bir sembol haline gelen tarihi Taş Köprü, Roma dönemi eserlerindendir ve Adana’nın iki merkez ilçesini birbirine bağlayan konumdadır.

Ulu Cami:

Ramazanoğulları zamanından Adana’ya miras kalan Ulu Cami, Merkez Cami inşa edilmeden önce Adana’daki en büyük cami idi. Bu unvanını kaptırsa da tarihi mekanlardan biri olarak Adana’da gezilecek yerler arasında sayılmaktadır.

Merkez Sabancı Camii:

Türkiye ve Orta Doğu’nun en büyük camisi durumundaki Sabancı Merkez Cami, Seyhan Nehri’nin kıyısında inşa edilmiştir ve 6 minaresi ve 99 metre yüksekliği ile görenleri etkilemektedir.

Arkeoloji Müzesi:

Birçok kez taşınmış olsa da Çukurova yöresinde çıkarılan eserlerin sergilendiği bu müze, 5 TL giriş ücreti ile meraklılarının ziyaretini beklemektedir.

Merkez Park:

Seyhan Nehri boyunca inşa edilen Merkez Park, Sabancı Merkez Camiini de içinde barındırmakta ve doğal bir alan arayanlara huzur veren haliyle Adana’yı süslemektedir. Orijinal çimlerle donatılan Merkez Park, Adana merkezindeki en büyük parklar arasında yer almaktadır.

Tarihi Kazancılar Çarşısı:

Adana’nın merkezinde bulunan ve görenleri yüzlerce yıl öncesine götüren Tarihi Kazancılar Çarşısı, Adana Büyük Saat’e çok yakın bir yerde bulunmaktadır. Gündelik ihtiyaçların da temin edilebildiği bu geleneksel Anadolu çarşısı, kazancıların ve bakırcıların nadir olarak görüldüğü zamanımızda sizlere de görmenizi tavsiye edeceğimiz mekanlar arasındadır.

Büyük Saat:

Türkiye’nin en büyük saat kulesi olan Büyük Saat, 32 metre uzunluğa sahiptir. Adana’da gezilecek yerler içinde önemli bir yere sahip olan Büyük Saat, 1881 yılında yapılmıştır. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin armasında da yer alan bu etkileyici yapı, Dolmabahçe Saat Kulesi’nden 5 metre daha yüksek durumdadır ve Tarihi Kazancılar Çarşısı’na çok yakındır.

 


Top