Rentgo

Yayla Şenlikleri Başlıyor!


Trabzon doğayla içiçe tatil yapmak isteyenler için muhteşem bir yer. Trabzon Hıdırnebi Yaylası`nda her yıl 20 Temmuz`da Hıdırnebi Yaylası şenlikleri başlıyor. Üç gün süren şenlikler boyunca Yayla`da konaklamak isterseniz genellikle pansiyon tipi evler hizmet veriyor.Yayla turizminin son yıllarda gelişşmesiyle turist sayısının da arttığı Trabzon`da bulunan Hıdırnebi Yaylası deniz seviyesinden 1.742 metre yüksekklikte bulunuyor. Buraya 1 kilometre mesafede ayrıca Kuruçam Yaylası da var. Hıdırnebi tepesi doğa manzarasıyla görenleri büyülüyor.


Tüm Trabzon`u ayaklarınızın altına alıp çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Özellikle gün batımı sırasında manzara gerçekten büyülüyor. Akçaabat-Karadağ Yaylası ise 1946 metre yüksekliğiyle dikkat çekiyor. Bol oksijenli bu yaylanın yanı sıra 2200 metre yükseklikte ise Çatma Obası Yaylası bulunuyor.
1784 metre yüksekte bulunan Düzköy Yaylası`nda ise her yıl Temmuz ayının üçüncü cuma günü Kadırga şenlikleri yapılıyor. 14 Ağustos`ta ise Karaabdal Şenlikleri düzenleniyor. Bölgede ayrıca Maçka-Kiraz Yaylası da bulunuyor. Temmuz ayının üçüncü cumasında burada Ayaser Şenlikleri kutlanıyor.
Her yıl 20 Ağustos tarihinde Yayla Ortası Şenlikleri`nin kutlandığı Sultanmurat Yaylası da bol oksijeniyle dikkat çekiyor. Trabzon`a Yayla şenliklerine giderseniz muhakkak şehrin tüm çeperlerini gezmenizi tavsiye ederiz. Trabzon havalimanından araç kiralayarak Trabzonun dört bir yanını gezerek çok farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.Top